ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

372


На Покрова полтавців запрошують на велопрогулянку

Під час святкової велопокатеньки буде можливість дізнатися про свято Покрови, козаків, перебування Івана Мазепи у Диканьці, а також про Чернечі печери та багато інших цікавинок.

Здавна в Україні свято Покрови вважалося кінцем осені та початком зими. До початку жовтня закінчувалися усі найважливіші роботи на землі, було зібрано врожай і з'являлася можливість трохи перепочити від виснажливої праці.
Найбільшим і найзначущим святом була Покрова для козаків. У цей день на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства. На честь Покрови козаки будували багато храмів, деякі з них збереглися й донині. Тож не дивно, що через століття це свято здобуло в Україні ще й другу назву - Козацька Покрова. Після указу президента України від 1999 року день 14 жовтня відзначається як День українського козацтва.

Місце зустрічі: пам'ятник Козацької слави (вул. Пилипа Орлика, 16)
Маршрут: Полтава (пам'ятник Козацької слави) - Яківці - Жуки - Веселівка - Диканька - Михайлівка - Сем'янівка - Полтава.
Тривалість: до 7 годин
З собою треба мати: справний велосипед, ліхтарик, мінімальний набір інструментів з запасною камерою, насос. Рекомендуємо (але не зобов'язуємо) мати велошолом, рукавички і зручний одяг.
Реєстрація: http://goo.gl/forms/QPQDAWPlUc (участь безкоштовна).

Учасником велопрогулянки може бути кожен, кому виповнилося 16 років (молодші беруть участь тільки у супроводі батьків) і хто має навички їзди на велосипеді.

велопробіг, акція, Покрова, свято

За темою:

Топ-5 за тиждень :