ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

320


68 років тому народився Віталій Старухін. ВІДЕО

Сьогодні 68 років виповнилося би колишньому форварду полтавського "Будівельника", володарю Кубка СРСР у складі донецького "Шахтаря", кращому бомбардиру і футболісту чемпіонату СРСР 1979 року Віталію Старухіну.

Віталій Старухін

Знаменитий радянський футболіст Євген Ловчев згадував в одному з інтерв'ю.

Перша моя зустріч із Старухіним трапилася в 1972-му році. У тому сезоні після травми я набирав форму в молодіжній збірній. Команда в Києві грала з англійцями товариський матч. На зборі перед грою бачу високого нескладного хлопця - якщо порівнювати з нинішніми, то це, мабуть, зменшена копія Крауча.

Питаю киян:
- Хто такий?
- Так пацан якийсь із другої ліги ...

З'ясовую у Сан Санича Севідова, який керував збірною, що це Старухін із другої ліги, з команди "Будівельник" (Полтава).

Так ось, Старухін, звичайно, дуже виділявся - перш за все умінням грати головою. І сам бив, і скидав партнерам просто чудово.

Збір добігає кінця. Старухін обвикся, став нормально спілкуватися, видно ж — компанійський хлопець. Розповідає, що в донецький "Шахтар" звуть.
- Ну, так погоджуйся. Це ж вища, а не друга ліга!
- Не піду я туди ...
- А чого?
- Так я в "Будівельнику" вдвічі більше отримую - під 500 рублів!

Я просто отетерів. Полтавський "Будівельник" був, виходить, чумовою командою за умовами. Мені як гравцеві збірної у московському "Спартаку" платили всього 250.

Незабаром Старухін опинився-таки в "Шахтарі", але федерація футболу не заявляла нападника — його фактично викрали з попередньої команди. "Будівельник" уперся.

Але хлопцеві потрібна була практика. Форварда заявляють за дубль під прізвищем Черних. Він починає забивати один гол за іншим ... Протоколи цих ігор ідуть в Москву і там звертають увагу на молодого талановитого голеадора Черних і ... запрошують до молодіжної збірної.

Для "Шахтаря" це, звичайно, катастрофа — обман розкривається. Організовують липову довідку про те, що у форварда Черниха менінгіт і в розташування молодіжної збірної прибути він не може.

Потім проблема вирішилася — гірники стали випускати Віталія під різними прізвищами, а незабаром федерація дозволила йому грати за основний склад.
Так Черних все ж таки став Старухіним.

А за самим Віталієм чи в команді, чи то в середовищі уболівальників закріпилося прізвисько Бабуся.

Головний його козир, повторюся, це гра головою. І "Шахтар" поступово підстроївся під свого провідного футболіста, став на повну використовувати його кращі якості. Шкода, що в ті роки телебачення не змогло зняти щось на зразок навчального фільму про те, як треба правильно грати на "другому поверсі", як елементарно бити по м'ячу головою.

Дивовижний факт — у 1979-му Старухін забив у чемпіонаті країни 26 голів, став кращим снайпером, визнавався найкращим футболістом СРСР, але до збірної майже не викликався…

спорт, футбол, історія, пам'ять, Віталій Старухін

За темою:

Топ-5 за тиждень :