ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:12 28.03


У Полтаві безплатно покажуть нове українське кіно. ФОТО

У Полтаві дні українського кіно в рамках фестивалю "Мазепа-фест" відбудуться 7, 8 та 9 квітня в кінотеатрі "Колос". Вхід для глядачів буде вільним.

Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова

Організатором заходу є обласне товариство "Просвіта" спільно з Державним агентством України з питань кіно.  Фестиваль, який буде в Полтаві – це, фактично, перший "домашній" фест саме українського кіно. На ньому представлять на суд глядача нові стрічки, які були зняті протягом попереднього року. Полтавцям у цьому сенсі пощастило, бо ми перші, хто побачить таку подію, — зазначив Сергій Неретін, перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно. Також перед публікою виступлять режисери та актори, що задіяні в стрічках.

Ми хочемо організувати все у максимально відкритому режимі. Бо сучасне кіно все більше знімається на маленькі пристрої – відеокамери та фотоапарати, і це потроху стає нормою. Дуже важливо мати можливість поставити питання актору чи режисеру про те, як це все відбувається. Тому що зараз бачимо розвиток кіноруху по всій Україні: у Львові знімається кіно, в Дніпрі, а в Києві цей процес бурлить взагалі

– розповідає Сергій Неретін.

За його словами, станом на початок поточного року триває робота над 80 проектами, які таким чи іншим чином підпорядковані Держкіно. Тобто, наприкінці року варто очікувати мінімум три прем'єри загальнодержавного масштабу у великих кінотеатрах. А ще три роки тому прем'єр взагалі не було, було лише російське кіно, яке займало 20 відсотків репертуару кінотеатрів по всій Україні й решта – 80 відсотків – голлівудське та європейське кіно.

Зараз, після прийняття закону 2015 року, російське кіно становить якихось п'ять відсотків, тобто ніша звільнилася і її треба заповнити. Чому це має бути не українське кіно? Я вважаю, що час для цього настав

– вважає Сергій Неретін.

Зараз двічі на рік проводяться конкурси, щоб запустити у випуск нові українські стрічки. Основна орієнтація – на масове кіно, так зване жанрове. Тому що на арт-хаусні фільми глядач масово не йде – це твори, скоріше, для поціновувачів авторського кіно. І на кінофестивалі в Полтаві якраз і будуть представлені стрічки, які належать до масового кіно. Це, по-перше, анімаційний блокбастер "Микита Кожум'яка", який вже зібрав приголомшливу суму в 14 мільйонів гривень тільки в Україні, при тому, що окремо продовжуються збори в інших країнах. Фільм Тараса Ткаченка "Гніздо горлиці" був у прокаті восени та зібрав непогану, як для України, суму в півтора мільйона гривень, і збори ще тривають. Стрічка Олеся Саніна "Переломний момент", створена спільно з американцями, поки що в кінотеатрах не йде, але має значний резонанс в Україні та поза її межами.

Це дуже важливі показники, адже держава зараз хоче виступати інвестором українських фільмів, і метою проведення фестивалю якраз є показати, що українське кіно існує, популяризувати його та, можливо, спонукати інших, хто має певні кінематографічні нахили, робити щось в цьому напрямку, — зазначив Неретін.

Отже, розклад кінопоказів буде наступним:
 — 7 квітня о 16:00 за участю голови Держкіно Пилипа Іллєнка відбудеться відкриття фестивалю та показ нового художнього фільму про УПА "Жива" режисера Тараса Химича.
 — 8 квітня о 12:00 покажуть новий  мультфільм "Микита Кожум'яка", а о 14:00 цього ж дня продемонструють фільм Тараса Ткаченка "Гніздо горлиці", що розповідає про болючі проблеми вимушеної трудової української еміграції.
 — 9 квітня  о 12.00 до уваги глядачів представлять документальний фільм про події новітньої російсько-української війни "Переломний момент" Олеся Саніна, а о 14:00 – ретроспективний історичний художній фільм режисера Юрія Іллєнка "Княгиня Ольга" (в новій редакції).

Щодня, після кожного сеансу відбуватимуться виступи режисерів та акторів у форматі живого спілкування.

Голова полтавського товариства "Просвіта" Микола Кульчинський, який є ідейним натхненником та організатором заходів "Мазепа-фест" окремо наголосив, що можливості бронювати місця, на жаль, немає. Тому закликає полтавців, які хочуть потрапити на кіноперегляд, потурбуватися про це заздалегідь та прийти на сеанс завчасно, щоби зайняти місця в залі.

культура, мистецтво, кіно, Мазепа-фест, Просвіта, Держкіно

За темою:

  • Полтавську кінологічну службу привітали зі святом
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.