ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

362


Альпіністи Полтавщини готуються до підкорення Гімалаїв

Підведено підсумки чемпіонату країни з альпінізму 2015 року у найпрестижнішому - висотному класі, в якому збірна Полтавщини посіла престижне 5-е місце

Красуня Хан-Тенгрі, підкорена Пугачовим цьогоріч

У складі полтавських альпіністів виступали майстри спорту, інструктори з альпінізму Сергій Пугачов і Михайло Загірняк. У цьому році збірна Полтавщини штурмувала вершину Хан-Тенгрі (висота з покровом пікового льодовика - 7010 метрів) на Тянь-Шані - на кордоні одразу трьох країн: Казахстану, Киргизстану і Китаю. За це сходження (категорія складності - 5А) за маршрутом Погребецького збірна Полтавщини отримала 25 очок. Під час сходження Хан-Тенгі підкорив один із двох альпіністів збірної Полтавщини - Пугачов, а Загірняк дійшов до висоти 5800 метрів.

5-е місце збірної Полтавщини - об'єктивний результат, адже краще наших земляків у 2015 році виступили лише ті команди, що штурмували вищі гори. Чемпіонами стали альпіністи Черкаської області, які підкорили вершину Талунг (7349 м) у Гімалаях (5 очок), срібними і бронзовими призерами - за підкорення піку Перемога (7439 метрів) стали команди Одеса-Харків (11,5 очка) та збірна Сумської області (13,5 очка).

Сергій Пугачов (у центрі)

У найближчому майбутньому альпіністська збірна Полтавщини замахнеться на штурм вершин у Гімалаях, адже наші земляки вже мають досвід виступів на цій гірській системі. Досвідчений Сергій Пугачов, який нині виступає за Полтавщину, раніше мешкав у Горлівці Донецької області. Тепер він став лідером альпіністського спорту нашої області. В активі Сергія вже 6 гімалайських експедицій, зокрема він сходив на такі культові вершини як Макалу, Хідден Пік, Манаслу.

 Вадим ПРОХОРЕНКО

 

 

 

 

 

Разное, альпінізм, спорт, Пугачов

Топ-5 за тиждень :