10:15 19.11

Алтухову заплатять за четверте місце на Олімпіаді в Ріо

Уряд України вирішив преміювати не лише чемпіонів та призерів літніх Олімпійських ігор 2016 року, а й спортсменів, які посіли четверті-шості місця у Ріо-де-Жанейро.

Сума "призових" буде такою: за четверте місце - 50 тисяч гривень, за п'яте місце - 35 тисяч, за шосте місце - 25 тисяч. Таким чином наш земляк Павло Алтухов, який посів 4-е місце у змаганнях із веслування на каное-одиночці (дистанція - 1000 метрів) повинен отримати за свій виступ у Бразилії 50 тисяч гривень.
Але, можливо, буде... менше. Бо, згадаємо, той фінал на каное-одиночці виявився скандальним. Тоді бронзовим призером став Сергій Тарновський (Молдова), якого дискваліфікували за допінг. Павло Алтухов фінішував п'ятим. Четвертого ж - Іллю Штокалова (Росія) - проголосили бронзовим призером, а наш земляк, відповідно, перемістився на четверте місце.
Однак нещодавно сам Ілля Штокалов заявив: "Не поспішайте вішати на мене олімпійську медаль!". Офіційно він ще не є бронзовим призером, бо молдованину треба ще дочекатися результатів повторної обов’язкової  "допінг-проби В", після чого буде прийнято остаточне рішення. І воно може стати занадто скандальним. Адже молдованина у Ріо дискваліфікували так швидко, що він не зміг виступити у другому виді олімпійської програми - на каное-двійці (1000 метрів), в якому також міг би стати призером.

Отже, ситуація складається так, що Павло Алтухов може отримати спочатку 35 тисяч гривень (за п'яте місце), а пізніше, коли все остаточно з'ясується, йому можуть і доплатити за виспут у Ріо.