ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

222


Чиновники Полтавщини не хочуть використовувати 16 мільйонів. Чекають...

З початку цього року за рахунок відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва бюджети всіх рівнів на Полтавщині отримали 503,4 тисячі гривень.

Фото lcmedia.com.ua

З урахуванням платежів минулих періодів на рахунках селищних, сільських та міських рад накопичилося 10,137 млн гривень, районних бюджетів –1,695 млн. грн., бюджетів об’єднаних територіальних громад – 1, 464 млн грн, обласного бюджету –1,574 млн грн., бюджетів міст обласного значення – близько 1 млн грн. Загальний залишок коштів на рахунках області складає 15 млн 870 тисяч грн.

Цього року розпорядники коштів використали лише 382 тисячі гривень. З них 185 тисяч грн. направлено на поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь, 151 тисяча – на проведення нормативної грошової оцінки земель, 37 тисяч – на охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів, ще понад 9 тисяч використані на інвентаризацію земель та інші заходи.

Земельним законодавством визначено виключний перелік видів робіт, які фінансуються за рахунок зазначених коштів. Так, згідно з частиною другою статті 209 Земельного кодексу України дані кошти використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання даних коштів на інші цілі не допускається.
На сьогодні Полтавщина потребує значних фінансових ресурсів для впровадження заходів державної політики, спрямованих на раціональне використання земель, їх захист від деградації, забруднення та виснаження, зокрема, в області необхідно здійснити: консервацію понад 37 тисяч га деградованих та малопродуктивних рільних земель, рекультивацію порушених земель на площі понад 6 тисяч га, поліпшення майже 3 тисяч га малопродуктивних земель, провести культуртехнічні роботи по корчуванню непродуктивних багаторічних плодових насаджень на землях як державної так і комунальної власності, завершити інвентаризації земель, зокрема земель під об’єктами комунальної власності.

Крім цього, на території Полтавської області за час експлуатації Кременчуцького водосховища майже по всій довжині берегової лінії відбувається значний розмив та втрачаються значні площі сільськогосподарських угідь, обрушується берегова лінія. З кожним роком процес розмиву прогресує. За інформацією Держводгоспу, 1374 м берега Кременчуцького водосховища потребує першочергових заходів по його закріпленню. 

Не освоєння коштів, які надійшли від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, стримує комплексне вирішення проблем землеустрою та охорони земель Полтавщини. Головне управління Держгеокадастру в Полтавській області закликало розпорядників коштів на місцевому рівні вжити заходи щодо повного використання коштів, які надходять від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зокрема для завершення інвентаризації земель на землях комунальної власності, оновлення грошової оцінки земель та на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб і їх охорону відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою.

 

бюджет, гроші, земля, Держгеокадастр

За темою:

  • Очільник Полтавської ОДА на сьомій сходинці за розміром зарплатні
  • З міського бюджету компенсують проїзд школярів
  • Понад 700 тисяч гривень виділили у Полтаві пільговикам
  • Топ-5 за тиждень :