ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:40 25.01

P


Депозитна стратегія: розкриття потенційних доходів і ризиків вкладень

Депозити — один із найпопулярніших напрямів інвестування фізичних осіб. Вони не вимагають спеціальних знань, як фондові ринки, контролю та значних первинних вкладень, як нерухомість.

 

Завдяки банківським мобільним додаткам навіть не потрібно витрачати час на візит до відділення — відкрити депозит можна онлайн на сайті. Проте, щоб цей спосіб працював ефективно та дійсно приносив пасивний дохід, важливо ретельно вивчити умови обслуговування та обрати оптимальну депозитну програму.

Як працює депозит? Вкладник добровільно розміщує на банківському рахунку певну суму коштів у національній чи іноземній валюті на визначений період часу. Банк виконує функцію відповідального зберігання коштів, проте має право використовувати їх протягом строку дії депозиту у інших операціях. За це він нараховує винагороду у вигляді відсотків, які, власне, і є інтересом вкладника.

Депозит завжди вигідний для банку, який завдяки їм збільшує свій оборот. Жвава банківська система також посилює економіку країни, створюючи позитивний макроекономічний ефект. А от для вкладника депозит дійсно вигідний лише тоді, коли його ставка перевищує рівень інфляції, інакше всі нараховані відсотки на час їх отримання повністю нівелюються знеціненням грошової одиниці.

Ухвалюючи рішення про відкриття депозитного рахунку, важливо оцінити не лише фактичний рівень інфляції, а також прогнозовану динаміку. Тут стануть в пригоді огляди експертів у галузі економіки та фінансів.

Також варто пам’ятати, що з суми нарахованих відсотків вкладник змушений сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18% та 1,5% військового збору. Спираючись на цю інформацію, за допомогою інтерактивного калькулятора на сайті банку можна легко розрахувати найбільш вигідні для себе умови.

Серед основних депозитних ризиків, окрім інфляції та податкового навантаження, також варто враховувати:

 

  •     специфічні умови поповнення, дострокового отримання коштів, закриття депозиту;
  •     зміну банком умов обслуговування депозиту протягом строку його дії;
  •     можливість банкрутства банку.


Відкриваючи депозит важливо уважно вивчити умови управління своїм рахунком. Особлива увага — опції автоматичної пролонгації за мовчазною згодою вкладника. Це означає, що банк автоматично продовжить дію рахунку на ще один строк, якщо вкладник вчасно не звернеться із заявою про закриття. Варто перевіряти, на який день припадає кінцева дата дії рахунку, оскільки якщо це виявиться вихідний чи святковий день, своїх грошей доведеться чекати довше.

У депозитному договорі повинно бути чітко зазначено, що умови (ставки, терміни, можливість дострокового поповнення чи зняття) не можуть змінюватися без згоди обох сторін. Довгострокові депозити без права дострокового зняття коштів зазвичай характеризуються вищими відсотковими ставками, оскільки це зручніше для банків. Щоб отримати більший пасивний дохід, варто обирати саме такі програми. Проте, якщо вкладник передчуває потребу отримати кошти раніше завершення строку дії рахунку, підійдуть короткострокові депозити з гнучким управлінням.

Щодо банкрутства банківської установи, то вкладник може убезпечити свої кошти, співпрацюючи виключно з банком, ліцензованим Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. За таких умов у разі виходу банку з ринку, всі кошти будуть повернуті вкладникам у повному обсязі.

гроші, банки, депозит

За темою:

  • У Полтаві планують компенсувати приватним клінікам витрати на МРТ для військових
  • На покіс трави та прибирання вулиць влада Полтави хоче витратити майже 15 мільйонів
  • Фінансова грамотність – обов’язкові знання, котрі повинна мати сучасна людина 
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.