ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

311


Депутати Полтавської облради не голосуватимуть за дозволи на розробку надр

У Полтаві розпочалося друге пленарне засідання 11-ї сесії облради. Перед його початком голова Олександр Біленький заявив, що депутати не голосуватимуть за дозволи видобувним підприємствам на розробку надр.

На початку засідання облради голова обласної ради Олександр Біленький зробив заяву.

Сьогодні у порядку денному немає політичних питань, тому ми маємо встигнути розглянути всі. Ми відмовляємо всім надрокористувачам, окрім одного, хто займається питанням води. Справа в тім, що поки закон 3038 не вступить в дію, ми не можемо давати дозволи на видобування надр. Закон вступить у дію з 2018 року

- зазначив політик.

Він розраховує на те, що Верховна Рада прийме новий закон щодо залишення вагомого відсотку в обласних бюджетах (наразі його прийняли в першому читанні). При цьому голова облради хоче, щоб кошти зараховувалися до спецфонду, до фонду розвитку і не з 1 січня 2018 року, як передбачає законопроект.

Нагадаємо, раніше депутати не давали дозволів на розробку і вивчення надр через те, що, на їхню думку, видобувні підприємства залишають замало податків у обласному бюджеті і замало підтримують ті громади, де видобувають корисні копалини.

Законопроект 3038 передбачає відрахування місцевим бюджетам п'яти відсотків від вартості видобутку нафти й газу. Він прийнятий Верховною Радою у першому читанні, але має вступити в дію лише з 2018 року.

У залі зареєстровано 74 депутати.

політика, облрада, депутати, надра

За темою:

  • Голосів для відставки Шевченка у міськраді не вистачило
  • Топ-5 за тиждень :