ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:25 03.02


Для АТОшників влада готує три варіанти поліпшення житлових умов

Чиновники і колишні учасники АТО вірять у те, що за допомогою обласного та місцевих бюджетів десятки мобілізованих зможуть отримати квартиру в місті чи побудувати власний дім у селі.

На початку січня відбулася нарада в ОДА, де учасників АТО запланували забезпечити житлом на умовах співфінансування "50 на 50", для чого з обласного бюджету виділять 3.75 млн. грн. у 2016 році. А далі чиновники взагалі хочуть прийняти Обласну програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2016-2020 роках.

Наскільки реальна ця ініціатива і скільки людей нею може скористатися? Про це ми запитали у заступника голови облради Анатолія Ханка та головного спеціаліста сектору Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО в Полтавській області, який брав участь у бойових діях на Донбасі, Олександра Алієва.

Отже, обласна влада розробляє кілька варіантів забезпечення житлом АТОшників, усі – за умови співфінансування.

Ми фактично будемо пробувати залучати до співфінансування органи місцевого самоврядування по формулі: 25 відсотків житла оплачує область, 25 відсотків - місто і 50 відсотків сам АТОшник. Інший варіант вигідний родинам із дітьми, це молодіжне житлове кредитування осіб до 35 років. У такому випадку подружжя, одне з яких є АТОшником, отримує кредит на придбання квартири під 3 відсотка річних. При цьому, якщо в родині виховується дитина, відсоток не сплачується. Якщо в такій сім'ї більше двох дітей – погашення частини кредиту бере на себе бюджет. При цьому ми, область, хочемо залучити до процесу місцеві ради, аби вони взяли на себе певні розходи. Наприклад, до цього готові Кременчук (1.6 млн. грн. залучить) і Комсомольськ, наші найбагатші міста. Я би хотів підкреслити, що обласний бюджет маємо на рівні 830 млн. грн., а у міста Полтави – більше, не говорячи уже про згадані придніпровські міста. Тому ми маємо надію на співпрацю із ними у питанні забезпечення АТОшників житлом. Третій варіант пов'язаний із діючою програмою "Власний дім", це сільське будівництво на селі. За 200 тис. грн. можна звести прекрасний дім у сільській місцевості і тут неважливий вік і наявність пари. Деталі проекту розробимо і представимо громадськості. Але я закликаю всіх учасників АТО скористатися можливістю поліпшити свої житлові умови,

- зазначає заступник голови облради Анатолій Ханко.

У Полтаві є людина, яка допомагає захисникам України корисними порадами щодо того, як адаптуватися у мирному житті і як скористатися своїми пільгами у ньому – це колишній доброволець і боєць "Айдару", який у мирному житті – держслужбовець. До війни Олександр Алієв завідував відділом соціальної роботи з бездомними в управлінні праці і соціального захисту Ленінського району Полтави. Нині є головним спеціалістом сектору Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО в Полтавській області.

Я думаю, що не все так погано, як здається, і не все так добре, як хотілося би. Насправді АТОшники – це зріз нашого суспільства, на основі якого можна робити висновки про все суспільство в цілому. Хтось активно відстоює свої права і розуміє свою частину відповідальності, збирає необхідні документи, став в чергу, на житло. Комусь важко розібратись що потрібно робити, і цим людям ми готові допомагати. Ну а в когось просто не має підстав для отримання житла. Сама наявність статусу УБД, або Інвалід війни, не є підставою для отримання житла. Конкретно – для того, аби дати людині житло або допомогти його купити, мають бути підстави: якщо людина винаймає житло або її власне – затісне. Людей, що живуть у таких умовах, вистачає. Наприклад, у нас ще з радянських часів діє норма про те, що на кожного проживаючого у квартирі має припадати 6.5 кв.м. Я особисто стикнувся із тим, що у моїй сім’ї виявилося 10 "зайвих" сантиметрів, а тому я не міг стати в чергу на житло, як учасник бойових дій. Крім того був випадок, коли до мене по допомогу звернувся АТОшник із одного села – просив допомогти отримати квартиру, мовляв, всі чиновники погані, бо не хочуть давати. Під час розмови з'ясувалося, що він із дружиною має у п’ятикімнатний будинок.

В минулому році були виділені кошти на придбання житла учасникам АТО які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, а також членам сімей загиблих. Тому вже є люди, які отримали житло. Але крім виділених коштів ще є нюанси. По перше, людина повинна стати в чергу на житло. Підставою є відсутність власного житла ( права власності на житлове приміщення), або замала площа житла ( менше ніж 6.5 кв.метрів на одного зареєстрованого члена родини). Я вважаю, що ті учасники АТО які відповідально поставилися до питання отримання житла, зібрали документи і стали в чергу, мають всі шанси отримати квартиру по цій програмі.

Анна СОЛТОВСЬКА

земля, АТО, кадастр, війна, Алієв, Ханко

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.