ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

439


Дороги місцевого значення утримуватиме обласна влада

У Міністерстві інфрастуктури України пояснили, що буде з місцевими дорогами після 1 січня 2018 року - їх утримуватиме обласна влада.

З 1 січня наступного року дороги місцевого значення змінять балансоутримувача. Замість Укравтодору ними будуть опікуватися облдержадміністрації. Фінансування на ремонти та утримання таких шляхів надходитиме з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 року.

Керівництво Міністерства інфраструктури та Укравтодору провели нараду з начальниками Служб автодоріг з усіх областей України та представниками облдержадміністрацій. Мова йшла про передачу доріг місцевого значення на баланс облдержадміністрацій. Планується, що з 1 січня 2018 року 120 тисяч кілометрів доріг в Україні змінять господаря.

Процес розпочався. Облдержадміністрації повинні визначити структурні підрозділи, які будуть відповідати за передачу доріг. Далі визначаються організації-замовники, які будуть замовляти послуги з ремонту та експлуатації доріг місцевого значення. Це можуть бути або державні підприємства, або комунальні підприємства

 — заявив заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

Керівництво Служби автодоріг області на чолі з Володимиром Трояновським долучилися до обговорення питання.

Служба автомобільних доріг у Полтавській області перша в Україні, хто підготував карту, де вказані майбутні зміни: які дороги залишаються на балансі Служби, а які ми передаємо ОДА. Керівник Укравтодору Славомір Новак навіть залишив її у себе для зразка іншим областям

 — сказав очільник САД Полтавщини Володимир Трояновський.

Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА. Тобто, скільки кілометрів доріг буде на балансі, стільки надійде і коштів.

В 2018 році від Дорожнього фонду за попередніми розрахунками дорожня галузь отримає близько 26 мільярдів гривень. 35% від цієї суми піде на утримання саме місцевих доріг. Це близько 11 мільярдів гривень

 — наголосив Юрій Лавренюк.

У більшості областей України, в тому числі і в Полтавській, наразі триває процес інвентаризації доріг. До співпраці залучаються представники облдержадміністрацій.  

Із майже 9 тисяч полтавських доріг, які знаходяться на балансі Служби автодоріг, шість із половиною тисяч становлять місцеві автошляхи. Саме їх із 2018 року буде утримувати ОДА, повідомляє прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області.

 

дороги, влада, гроші, САД, ОДА, реформа

За темою:

  • Полтавці протестували проти бездоріжжя та перекрили автотрасу
  • Ямкового ремонту автошляхів на Полтавщині​ більше не буде
  • Автотрасу Київ-Харків патрулюють три екіпажі полтавської поліції
  • Топ-5 за тиждень :