19:40 15.02

Друголіговий "Кремінь" у серії пенальті виборов "Кубок Пожечевського". ВІДЕО

Кременчуцький "Кремінь" обіграв першоліговий "Інгулець" у фіналі "Кубка Пожечевського" у серії пенальті. Попередні володарі трофею - ФК "Полтава" та "Нафтовик" - розіграли "бронзу".

Два попередніх володаря трофею - "Полтава" й охтирський "Нафтовик" - зійшлися цього року в поєдинку за третє і четверте місця. "Малий" фінал хоч і не був сповнений моментів, однак вийшов доволі захопливим. Рахунок відкрили господарі поля й турніру - але аж на 42-й хвилині. Кутовий із правого флангу завершився ударом із лінії воротарського майданчика від захисника Богдана Кушніренка.

Господарі, видавалося, тримають контроль над грою, але вже наприкінці поєдинку гості зуміли заробити в одній із атак пенальті - і його реалізував екс-полтавець Піднебенний на 78-й хвилині.

А на 86-й хвилині після широкої атаки охтирчан м'яч відскочив до неприкритого Юрчука - і той із-за меж штрафного вгатив його у правий верхній від воротаря кут, принісши "бронзу" турніру своїй команді.

ФК Полтава - Нафтовик (Охтирка) — 1:2

Голи: Кушніренко 43 - Піднебенний 78 з пенальті, Юрчук 86.

Полтава: Бонь, Ковтун, Парамонов, Кушніренко, Голіков, Зеленевич, Насібулін, Пучковський, Трояновський, Дмитренко, Нехтій. Запасні: Кринський, Сокуренко, Соломка, Приходько, Янаков, Гришин, Страхов. Головний тренер — Юрій Ярошенко.

Нафтовик: Данкович, Білик, Бояринцев, Логінов, Віксич, Г. Пасич, Черній, Передистий, Лозовий, Герд, Цюцюра. Запасні: Юрчук,  Антюх, Зайчук, Войцеховський, Власюк, Сондей, Циколія. Головний тренер — Володимир Книш.

Попередження: Насібулін - Піднебенний.

Вилучення: Передистий 15.

***

Фінальний матч вийшов драматичним. Насамперед, два попередніх володарі трофею - "Нафтовик" і "Полтава" - відсіялися на груповому етапі й боролися за третє-четверте місця, а за першість змагалися першоліговий "Інгулець" та друголіговий "Кремінь".

Команда з Кіровоградщини - більш класна за статусом - володіла ініціативою в першому таймі та завдала кількох небезпечних ударів, однак загалом події в грі розвивалися не надто яскраво. Аж до 24-ї хвилини, коли розрізна передача на Антона Шарка не була перервана захисником "Кременя" в підкаті й голкіперу кременчужан довелося фолити у своїй штрафній площі.

Пенальті чітко реалізував Немтінов.

Але представники Кіровоградщини недовго могли радіти перевазі: на 32-й хвилині подачу зі штрафного лівою ногою неподалік від лінії воротарської площі замкнув форвард "Кременя" Ігор Тимченко.

А на 36-й кременчужани вийшли вперед - після діагоналі на правий фланг і навісу звідти від Степанчука ніким не прикритий Тертишний головою відправив м'яч у сітку.

Вже в другому таймі гравці з селища Петрове відчайдушно намагалися зрівняти рахунок і мали для цього нагоди, однак і їхня невлучність, і дії воротаря Онопка та захисників не дозволили це зробити в основний час. А на другій компенсованій хвилині, коли на подачу кутового прибіг навіть воротар Ганєв, "Інгулець" таки домігся свого: після подачі від правого прапорця м'яч перелетів усіх, опинився в ногах у Боровського - і той з лінії штрафного майданчика відправив його в сітку воріт.

Одразу ж пролунав фінальний свисток - і розпочалася серія пенальті. Боровський у "Інгульця" відправив м'яч у лівий від воротаря кут, Степанчук у "Кременя" - під поперечину. Світличний у кіровоградців не переграє Онопка, але й Богданов у "Кременя" влучає в праву штангу. Знову забиває "Інгулець" (Запорожець) та "Кремінь" (Тертишний), а далі знов Онопко ліквідував удар Немтінова, а його одноклубник Скоцький не схибив - і "Кремінь" вийшов уперед —  3:2. Надалі Вечтомов у "Інгульця" та Тимченко у кременчужан не схибили - і перемогу здобула команда з Полтавщини, ставши третім в історії володарем трофею Віктора Пожечевського.

Cерія пенальті з 2:04:54

Кремінь - Інгулець — 2:2 (4:3 у серії пенальті)

Голи: Тимченко 32, Тертишний 36 — Немтінов 24-пен., Боровський 90+2.

Пенальті: 0:1 - Боровський; 1:1 - Степанчук; 1:1 - Світличний (воротар); 1:1 - Богданов (штанга); 1:2 - Запорожець; 2:2 - Тертишний; 2:2 - Немтінов (воротар); 3:2 - Скоцький; 3:3 - Вечтомов; 4:3 - Тимченко.

Кремінь: Онопко, Бичков, Ентін, Кравчук, Горват, Лісовий (Скоцький 58), Богданов, Степанчук, Тертишний, Кошадзе (Сидоренко 72), Тимченко. Головний тренер — Сергій Ященко.

Інгулець: Ганєв, Клименко, Шарко (Колесніков 61), Коцюмака, Боровський, Гвоздевич (Красов 61), Світличний, Павелько (Запорожець 56), Ткачов, Немтінов, Вечтомов. Головний тренер — Сергій Лавриненко.

Попередження: Онопко, Лісовий, Тертишний - Немтінов.