19:15 11.12

Дві полтавки виступили на чемпіонаті Європи з кросу

У місті Кіа, на італійському острові Сардинія, 11 грудня відбувся чемпіонат Європи з легкоатлетичного кросу, де у складі збірних України виступили дві представниці Полтавщини.

Так, Валерія Зіненко змагалася у молодіжній першості (до 23 років, 53 учасниці) на дистанції кросу 6000 метрів і фінішувала на 13-му місці з результатом - 20 хвилин 10 секунд. Тут наша землячка продемонструвала бійцівські якості, адже вона постійно додавала у темпі. На проміжній позначці 1560 метрів Валерія Зіненко була 32-ю (5 хвилин 12 секунд), на позначці 3030 метрів - 27-ю (10:09), на позначці 4500 метрів - 18-ю (15:11), а на фініші - вже 13-ю. Чемпіонці Європи Софії Еннаоуї (Польща) наша землячка програла 49 секунд.
Ще одна представниця Полтавщини - Валентина Кілярська у жіночій першості на дистанції кросу 7970 метрів (73 учасниці) фінішувала на 68 місці з результатом - 28 хвилин 59 секунд. програвши чемпіонці Жасмин Кан (Туреччина) 3 хвилини 59 секунд.
У командній молодіжній першості жіноча збірна України фінішувала в одному кроці від бронзових медалей, українки мали суму місць - 69 (Вікторія Калюжна - 8-е місце, Валерія Зіненко - 13-е, Наталія Стребкова - 17-е, Марина Немчинова - 31-е). Лише 2 пункти українки програли збірній Італії, яка завоювала молодіжну командну "бронзу", маючи суму місць - 67. Якби ж Марина Немчинова не вибилася із загального "ритму" інших українок, то наші дівчата могли б стати бронзовими призерками командного заліку молодіжного чемпіонату Європи, переможцями якого стала збірна Великої Британії (сума місць - 26), а срібними призерками - збірна Німеччини (сума місць - 33).
Молодіжна жіноча збірна показала кращий результат в Італії серед усіх інших збірних України за підсумками командних першостей, в яких чоловіча збірна була 7-ю (сума місць - 146), чоловіча молодіжна збірна - 8-ю (164), а 12-ті місця посідали юніорські (до 20 років) збірні (юнацька - 269, дівоча - 255) та жіноча (сума місць - 207).