ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:28 28.12


Фізичні особи-підприємці Полтавщини масово припиняють діяльність

6 грудня 2016 року парламент ухвалив Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (базовий законопроект №5130). Мова у ньому йде і про зміни, що чекають на фізичних осіб-підприємців.

Як повідомляє офіційний портал Верховної Ради, зазначений документ Президент України підписав 26 грудня 2016 року. Оприлюднений документ був наступного дня, 27 грудня. А сам Закон набере чинності 1 січня 2017 року.

В Законі, зокрема, йдеться про зміни в формулюваннях деяких документів. Зокрема, в частині сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями (ФОП), які працюють на загальній системі оподаткування, теж відбулись зміни.
Сума єдиного внеску, сплаченого фізичними особами-підприємцямі на загальній системі оподаткування, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або  окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску)

– йдеться в Законі.
Нагадаємо, ставка єдиного соціального внеску, яка є дійсною, становить 22 відсотки від мінімальної заробітної плати. Тобто, з 1 січня 2017 року при встановленій мінімальній зарплаті 3200 гривень сума внеску складе 704 гривні.
Я всім клієнтам кажу: якщо ви не працюєте, навіщо вам ФОП? Закривайте. І всі вони зараз ідуть на вул. Сапіго, 6 (за цією адресою знаходиться Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців виконавчого комітету Полтавської міськради – прим. авт.) закривати підприємницьку діяльність. Бо виходить, що ми мали "дуту" податкову –  багато інспекторів, і в кожного по дві тисячі приватних підприємців, з яких приблизно тисяча тих, які просто "пустушки". Вони не працюють, але руки не доходять припинити діяльність. З цієї точки зору це дуже гарний закон: працюєш – плати, не працюєш – закривай підприємництво. Але, з іншого боку, є категорія підприємців, які займаються сезонною діяльністю. Наприклад, мають якусь постійну роботу, але влітку вирощують та продають сільськогосподарську продукцію. Тобто, дев'ять місяців діяльність не ведуть, але протягом трьох місяців мають прибуток і сплачують всі внески та податки. От для цієї категорії ФОП, звісно, закон дуже невигідний. Я поки що бачу два шляхи: або закривати діяльність ФОП, а потім, із початком сезону, реєструвати наново, і так кожного року, або переходити на першу групу оподаткування. Там, хоч теж є щомісячний обов'язковий внесок, він, принаймні, нижчий (не менше 0,5 розміру мінімального страхового внеску – прим. авт.)
– прокоментувала нововведення бухгалтер-аудитор Наталія Калюжна.

Тим часом, в Управлінні реєстрації  фізичних осіб – підприємців, як-то кажуть, повний аншлаг. У доволі невеличкому приміщенні щільно стоять десятки людей. Навіть всі охочі не вміщаються, тож черга подовжується аж на вулицю.
Люди охоче діляться своїми враженнями та емоціями.
Я дистриб’ютор однієї з мережевих компаній. Склалось так, що з літа не отримую прибуток. Оскільки закони дозволяли, я не закривала підприємництво, просто в звітах відображала, що доходів не отримую. Але тепер, із 1 січня я фактично маю заплатити кошти, але тепер із власного карману. Навіщо воно мені треба? Звісно, одразу побігла закривати ФОП. Сподіваюсь, встигну все оформити
– ділиться переживаннями пані Тетяна.

Кілька людей у черзі просто киплять від роздратування. Хтось тримає його в собі, хтось виливає на оточуючих.
Я вважаю, що ті, хто приймає такі закони, та ще й так, в останній момент, виходять за межі юридичного і конституційного поля. Тобто, нас закликають на що? На бунт! Ви це розумієте?
 – обурено вигукує Володимир.

Тут арифметика дуже проста. Якби вони попередили людей - якщо б і не за півроку, то хоча б за три місяці, що буде такий закон… А так, що виходить? Тут, від сили відсотків десять підприємців встигнуть закрити свої непрацюючі приватні підприємства. Хтось невчасно дізнається, хтось просто не встигне приїхати, або ж не достоїться в черзі. Всім їм доведеться в наступному місяці заплатити. А в Україні таких підприємців дуже багато – сотні тисяч. От і порахуйте, скільки грошей держава отримає на рівному місці
– обурюється пані Ірина.

Співробітники Управління відмовляються давати офіційні коментарі для преси. Але не на диктофон зазначають, що така ситуація не є пересічною, і пов'язують її з прийняттям змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Втім, уточнюють полтавські держслужбовці, вони таки встигають прийняти заяви у всіх бажаючих, що приходять до Управління реєстрації з метою припинити підприємницьку діяльність.


гроші, податки, бюджет, ФОП, єдиний соціальний внесок

За темою:

  • На покіс трави та прибирання вулиць влада Полтави хоче витратити майже 15 мільйонів
  • Фінансова грамотність – обов’язкові знання, котрі повинна мати сучасна людина 
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.