ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

1469


Історичний будинок на Стрітенській, 18 у Полтаві майже повністю зруйнували заради багатоповерхівки

Забудовник ТОВ "СМНК-37" розбирає будинок на вулиці Стрітенській, щоб побудувати там багатоповерхівку.

Фото Володимир Дмитренко

28 вересня 2016 року Полтавська міська рада дала згоду на будівництво багатоквартирного будинку на відповідній ділянці площею 0,25 гектарів. Невдовзі забудовник взявся очищувати майданчик для будівництва. Спершу були спиляні дерева, потім розібрано дах та стіни будинку на Стрітенській. Поки що лишається нерозібраним фасад.

Як повідомили в ТОВ "СНМК-37", на цьому місці буде збудовано багатоповерховий будинок на 92 квартири. Підрядником будівництва виступає ТОВ "ГРАНД-ОМЕГА-ТРЕЙД". Орієнтовна дата завершення – 2018 рік.

Напередодні частина полтавців в Інтернеті висловлювали своє незадоволення руйнацією старого будинку. Полтавський архітектор Ірина Особік розповіла, чи має будинок на Стрітенській архітектурну цінність та чи можуть бути якісь юридичні наслідки у забудовника від його знесення.

Навіть якщо цей будинок якоюсь сесією міськради був би внесений до реєстру пам’яток архітектури, це нічого не значить, тому що охоронні грамоти на них ніхто не робив, не замовляв, ніяких угод не укладав. Тому, юридичних наслідків для людей, які його валяють, немає ніяких. Навіть, якби вони заходилися валяти будову КДБ (будинок на Соборності, 43, де розташовується обласна СБУ – авт.) або Краєзнавчого музею – нікому б нічого за це не було

- зазначила архітектор.

Будинок на Стрітенській, 18 архітектурну цінність має хіба що як цінна фонова забудова старої Полтави. Можна сказати, це обличчя Полтави. Але мені здається, що він не є пам’яткою архітектури

- прокоментувала Ірина Особік.

будівництво, історія, забудова, Особік, Стрітенська, СНМК-37

За темою:

  • Турки збудують на Хорольщині об'їзну дорогу
  • Міськрада не дала згоду на нові скандальні забудови. ФОТО
  • Земельна комісія міськради не підтримала будівництво житлового будинку поряд із Кадетським корпусом
  • Топ-5 за тиждень :