ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:40 16.01


Комісія Полтавської райради назвала незадовільною роботу відділу освіти щодо харчування школярів

Депутати освітньої комісії Полтавської районної ради звинуватили відділ освіти Полтавської РДА у відсутності харчування учнів 5-11 класів та надали десять днів для усунення недоліків.

12 січня відбулося позапланове засідання комісії районної ради в справах молоді, освіти, культури, духовності, медицини, спорту та соціального захисту населення і учасників антитерористичної операції. На засідання була викликана керівник відділу освіти Полтавської РДА Наталія Веретільник.

Деякі депутати звинуватили відділ освіти в невиконанні рішення сесії та незабезпеченні харчування в школах дітей 5-11 класів навчання. Наслідком гарячих дебатів стало ухвалення рішення, підготовленого апаратом райради, про визнання незадовільною роботи відділу освіти та надання десяти днів для вирішення проблеми.

Саме засідання проходило на підвищених тонах. Найактивнішим критиком освітян виступив голова районної ради Михайло Кононенко, який вступив у тривалу суперечку з депутатом Євгенієм Азаровим, обізвавши його адвокатом райдержадміністрації. При цьому обидва депутати представляють фракцію "Батьківщина".

Ви розкажіть, звідки брати гроші. Кінцевий результат не знайшовся. Ті моделі, що зараз існують, впровадити ніяк не можна

– обурено казав російською мовою депутат Євгеній Азаров, кілька разів озвучюючи дане питання Кононенку.

На що голова райради запропонував фінансувати харчування дітей за рахунок батьківських внесків.

Міста всі харчують і райони. І моделі в них є. А оце сидять троє чоловік (вказує на чиновників відділу освіти – авт.), одна модель поперед одної. Ви не на подіумі! Нам потрібно дітей харчувати. Відділ освіти – 50 чоловік. Ми їх фінансуємо з місцевого бюджету, а вони не можуть лад навести

– емоційно виголосив Михайло Кононенко.

Євгеній Азаров опонував, зауваживши, що законного механізму використання батьківських коштів на харчування в школах не існує.

Також депутати вважають, що їжа, яку готують в шкільних столових для учнів 1-4 класів, - несмачна.

Ми експеримент проводили. У нас відеозапис є, скільки відсотків всього діти їдять від того, що їм приготували. Діти цілі порції залишали. Жодна дитина не з”їла порції до кінця

– поділився інформацією Михайло Кононенко.

Харчування дітей - святе діло. А ми "базаримо" про те, що на вус не намотується. Наталіє Володимирівно (керівник відділу освіти. - Авт), скажіть, ви будете їсти те, що готують у школі? Ви колись пробували те, що подають?

– риторично запитував депутат Андрій Командиров.

Після цього голова районної ради висловив своє незадоволення пролонгацією договору на постачання продуктів в навчальні заклади, укладеного між відділом освіти та ФОП Сергієнком В.І.

У мене закрадається така думка, що тут є чиясь особиста зацікавленість

– висловив своє занепокоєння Михайло Кононенко, втім, не уточнивши, кого саме він мав на увазі.

Варто зауважити, що в квітні 2016 року в Білгородській області Російської федерації була затримана вантажівка з яловичиною від ФОП Сергієнка. Однак, тоді підприємець відкинув усі звинувачення в контрабанді, посилаючись на велику кількість своїх контрагентів.

Після обговорення голова депутатської комісії Віталій Турпітько поставив на голосування проект рішення з трьох пунктів, підготовлений апаратом районної ради. Перший пункт - визнати роботу відділу освіти Полтавської райдержадміністрації з питання щодо харчування учнів 5-11 класів навчальних закладів незадовільною, - спочатку не набрав більшості голосів. З другої спроби члени комісії підтримали всі три пропозиції. Роботу відділу освіти визнали незадовільною та надали десять днів для усунення недоліків.

Увесь час засідання комісії (а це понад 1,5 години) керівник відділу освіти Наталія Веретільник стояла за трибуною та демонструвала стоїчну витримку щодо критики своєї роботи. Після завершення засідання вона прокоментувала звинувачення депутатів та заперечила факт визнання роботи відділу незадовільним.

Ви чули, що депутати за це не проголосували. Ніякої перевірки не було. Просто з 1 січня 5-11 класи харчуються за програмою "Буфет". А депутати і весь відділ освіти, ми хочемо, щоб діти харчувалися гарячими стравами. Щоб це був повноцінний обід: перше, друге і третє. Тому депутатським корпусом поставлене завдання перед відділом освіти розробити модель цього харчування, перейняти досвід роботи в інших районах і запровадити дану роботу в себе

– розповіла Наталія Веретільник.

Також вона категорично відкидає звинувачення голови районної ради в невиконанні рішення сесії, яким відділ освіти було зобов’язано створити комунальну установу, яка б, серед іншого, зайнялася організацією харчування школярів.

Сесія відбулася 28 жовтня. На той момент я не була призначена начальником відділу освіти. Я не несу відповідальності за виконання рішення сесії від 28 жовтня

– запевнила Наталія Веретільник.

школа, діти, харчування, район, Веретільник

За темою:

  • Три роки без укриття: у школі під Полтавою відновили навчання
  • Замість тиру - укриття: у полтавській школі №11 замовили реконструкцію
  • На Полтавщині витрачають майже сорок тисяч у рік на школяра
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.