ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:51 26.12


Квартирне питання: полтавські судді "на гачку" у Мамая. ДОКУМЕНТ

23 судді полтавських судів перебувають у пільговій черзі на отримання безкоштовного житла від Полтавської міської ради. Деякі з них при цьому мають свої квартири і будинки.

Одним із ключових для суддів матеріальних питань є право на отримання службового житла, а також право на поліпшення житлових умов у порядку, визначеному Житловим кодексом. Законодавством було передбачено, що квартиру для судді, який потребує поліпшення житлових умов, можна придбати за рахунок держбюджету. Але, як повідомили в Державній судовій адміністрації, за останні роки бюджетні кошти на купівлю квартир не виділялися.

Тому для суддів залишався один шлях безкоштовно отримати житло – стати на квартирну чергу за місцезнаходженням суду, в якому вони працюють. Для суддів обласних Апеляційного суду, Господарського суду, Полтавського окружного адміністративного суду і трьох районних судів Полтави – це черга, яку веде житловий відділ Полтавського міськвиконкому.

Таким чином судді-безхатченки потрапляють у залежність до міського голови Полтави Олександра Мамая. Адже міськвиконком може вільно і цілком законно маніпулювати кількома пільговими чергами (судді потрапляють саме у пільгову чергу). Наприклад, якщо розподілу з житлового фонду підлягають десять квартир, то міськвиконком може видати сім квартир молодим спеціалістам, три – багатодітним сім’ям і жодної – військовим. І та, й інша категорії є пільговими, але розподілом житла між кількома чергами можна вільно розпоряджатися.

Тривалий час інформація про суддів, які стоять у черзі на житло, старанно приховувалась як виконкомом, так і обласною Державною судовою адміністрацією. На інформаційні запити вони відповідали, що не є розпорядниками інформації та відсилали один до одного. Причина такої таємничості цілком зрозуміла. Фактично, судді, які стоять на черзі за квартирою, складають "суддівський пул", яким можна маніпулювати розпорядникам квартирної черги.

Юристи з досвідом знають, що виграти суд у Полтавського міськвиконкому в Полтаві практично нереально.

Усе таємне рано чи пізно стає явним. Правових підстав для приховування переліку осіб, які стоять на квартирному обліку – немає. Сьогодні ми публікуємо цей важливий документ, а також проаналізуємо його.

Як бачимо, всього на черзі в Полтавському міськвиконкомі станом на грудень 2016 року перебуває 23 судді. Усі внесені до пільгової черги. Розглянемо даний список у розрізі по судах та порівняємо його з реальними житловими умовами суддів. Цифра перед прізвищем – порядковий номер у черзі.

Полтавський окружний адміністративний суд

13.Чеснокова А.О. Суддя має дві квартири у Харкові площею 64,7 кв.м. і 86,7 кв.м., а також будинок в Харківській області площею 37,7 кв.м. Окрім того, її чоловік теж має квартиру у Харкові і дачний будинок в Харківській області. Власне, нічого не заважає Анні Олександрівні продати одну з трьох сімейних квартир і купити собі житло в Полтаві. Але ж тут безкоштовно роздають, чому б не отримати?

18.Головко А.Б. Офіційно проживає "в приймах", що не заважає йому будувати для себе аж три заміських будинки у селі Патлаївка Полтавського району. Найбільший із них має скромну площу 349,5 кв.м., другий – 74,9 кв.м., третій значиться як господарська будівля площею 38,3 кв.м.

22.Клочко К.І. У декларації за 2015 рік син голови Державної судової адміністрації в Полтавській області не вказав, кому належить квартира площею 71,9 кв.м., в якій він проживає. При цьому його батько є повноцінним власником двох квартир і двох будинків.

Апеляційний суд Полтавської області

На квартобліку стоять аж десять суддів апеляційного суду і один суддя у відставці. Це майже половина від загальної кількості суддів у черзі і третина від кількості суддів, що працюють в Апеляційному суді.

3.Лобов О.А. Найвищий у черзі серед своїх колег.

5.Обідіна О.І. З 2010 року проживає на службовій квартирі, яку їй видала Полтавська міська рада. Випадки, коли суддям надають службове житло, можна назвати поодинокими. Фактично, це навіть можна назвати привілеєм від Олександра Мамая. Маючи службове житло, Обідіна у той же час стоїть у черзі на отримання квартири, що в принципі не заборонено законом.

9.Хіль Л.М.

11.Кузнєцова О.Ю.

12.Чумак О.В.

15.Панченко О.О. Незрозуміло, на яких підставах був включений у чергу. Адже Олександр Панченко володіє часткою ½ від двох квартир загальною площею 36 кв.м. кожна. Тобто це виходить 36 кв.м. Склад сім’ї Панченка - дві людини. Якщо поділити дану площу на два, виходить 18 кв.м. на особу, що перевищує граничну норму площі, коли людина визнається потребуючою поліпшення житлових умов.

16.Мартєв С.Ю. Володіє 1/3 квартири площею 49,9 кв.м. Однак дружині Антоніні Хван належить будинок площею 80,6 кв.м. Склад сім’ї – чотири особи. Отже, і тут бачимо сумнівні підстави для перебування у черзі.

19.Петренко В.М. – 18 травня 2015 року подав заяву про відставку. Тобто уже не являється суддею. Але на квартобліку стоїть.

17.Костенко В.Г.

20.Гонтар А.А.

23.Кривчун Т.О.

Господарський суд Полтавської області

14.Паламарчук В.В. Дружина у 2011-2012 роках купила дві квартири у Полтаві. Третя квартира належить Паламарчуку частково, на 25 відсотків, а решта – його родичам.

21.Солодюк О.В. У 2014 році отримала право користування спадщиною – квартирою у Полтаві площею 51,7 кв.м.

Полтавський районний суд

1.Нечволод А.В. У 2012 році суддя Віктор Нечволод разом із сином розбився у ДТП. Очевидно, у спадок родичам дісталося місце Нечволода у квартирній черзі. Наскільки це законно чи незаконно – важко сказати.

Київський районний суд м.Полтави

2.Антонов А.В.

4.Куліш Ю.В. Дружині належить квартира у Полтаві площею 65 кв.м.

6.Яковенко Н.Л. Заступник голови суду.

8.Кузіна Ж.В.

10.Самсонова О.А.

Ленінський районний суд м.Полтави

7.Новак Ю.Д.

Можна підсумувати, що у деяких суддів маються досить сумнівні підстави для подальшого перебування у черзі, що створює додаткові можливості узалежнити їх від волі Полтавського міськвиконкому. Якщо суддя піде проти волі міської влади, то його абсолютно законно можуть виключити з квартирної черги. Навіть якщо він нічого не порушував, міський голова може спокійно роздавати квартири іншим пільговим категоріям, таким чином налаштувавши проти непідконтрольного судді його ж колег, які також стоять у черзі.

Наостанок зазначимо, що окрім суддів, право на отримання житла в порядку пільгової черги мають чорнобильці, інваліди, багатодітні сім’ї, учасники бойових дій, вчителі тощо. Багато з них стоять по 25-30 років, так і не отримавши свого житла. У той же час, суддівська черга більш оптимістична: найстарша заява тут - 2005 року. Виходить, судді отримують квартири частіше, ніж деякі інші пільгові категорії. Хоча середньомісячна зарплата служителя Феміди складає приблизно 20-30 тисяч гривень, що, як ви розумієте, є значно більше за пенсію інваліда війни чи зарплату вчителя.

суд, квартири

За темою:

  • Двох кременчужан засудили: побили до смерті чоловіка
  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • На Полтавщині продовжили заборону руху всіх суден
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.