ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:17 14.11


Мандрівний проект "Ukraїner" у Полтаві розповідав про неординарних полтавців, яких ніхто не знає

13 листопада в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Котляревського пройшла зустріч-презентація з учасниками мандрівного медіапроекту "Ukraїner".

Фото Анни Ютченко

"Ukraїner" - туристично-експедиційний медіапроект, спрямований на нове відкриття України: культури регіонів, активних творчих людей, ефективних локальних спільнот та іншого. Протягом 1,5 року масштабна експедиція Україною планує охопити усі 14 історичних земель України - від Закарпаття, Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.

Із 1 листопада учасники перебувають на Полтавщині і знімають цікавих людей нашого регіону.

Ідея створення "Ukraїner" належить блоґеру та письменнику Богдану Логвиненку. Він певний час проживав за кордоном і думав про те, як бути корисним Україні. На його думку, великою проблемою є нездатність українців загорнути цікавий і якісний продукт у привабливу упаковку. Спочатку була думка за результатами мандрівки створити цікавий туристичний путівник. Але згодом це переросло у щось набагато більше.

Богдан навів дані про 40 відсотків населення, які ніколи не виїздили навіть за межі своєї області. Уявлення про інші регіони вони черпають з доступних джерел, чим можуть викривлювати картину свого сприйняття. "Ukraїner" допомагає людям зрозуміти, що нашою країною можна подорожувати - і це весело.

Люди, яких "Ukraїner" обирає для матеріалів, дуже часто не звикли бути героями. Вони допитуються, хто про них розповів і що саме вони мають говорити. Наприклад, чоловік із Панасівки, який робить дивовижні скульптури. Або майстер з Горішних Плавнів, який власними руками зробив уже шість яхт. Чи пасічник з Юріївки зі 140 вуликами і доброю вдачею. Їх, на думку "українерів", потрібно відкривати читачам.

Одним із таких ще під час мандрів Закарпаттям став Мішель Якобі. Це німець-еколог, який приїхав на Західну Україну вирощувати карпатських буйволів (тварин лишилося 60 на весь світ, у Якобі - 40). До чоловіка приїздять волонтери з усього світу. Глядачам показали 9-хвилинне відео про нього.

За словами полтавки Наталії Панченко, яка живе у Варшаві і допомагає ініціаторам, найцінніше у проекті — це люди, з якими вони знайомляться у подорожі.

"Ukraїner" є важливим і для тих, до кого ми приїздимо. Ці герої часто самотні, їхні села вимирають. Проста розмова і увага для них - радість. "Найстрашніше - коли ти лишаєшся сам. Все інше - щастя", - сказала одна з героїнь проекту"

- розповіла Наталка Панченко.

Богдан Логвиненко показав ще один сюжет із Закарпаття. Він розповідав про колишнього депутата облради з Ужгорода, який поїхав у село і створив там екопоселення. Хоча до того планував балотуватися до Верховної Ради. Чоловік щасливий, що випікає хліб за давніми рецептами, вирощує їжу у теплицях і живе серед природи.

Для промоції України серед іноземців матеріали мандрівників перекладають кількома мовами. Усе це робиться руками волонтерів, які допомагають проекту.

культура, Ukraїner

За темою:

  • У Полтаві відкрили Центр азербайджанської культури
  • Біг-бенд президентського оркестру зібрав у Полтаві аншлаг
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.