ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:06 15.11


На 29 тисяч переселенців уже витратили 234 бюджетних мільйони

На Полтавщині офіційно зареєстрованих переселенців зі Сходу трохи більше 29 тисяч осіб. Сума компенсацій на винаймання житла та субсидій із обласного бюджету протягом 2014-2016 років складає вже 234 млн грн.

Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова

Про це повідомили на круглому столі, присвяченому внутрішньо переміщеним особам у Полтавській області.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло розповів, що сума компенсацій на винаймання житла та субсидій, виплачена внутрішньо переміщеним особам Полтавській області за рахунок державної програми протягом 2014-2016 рр., складає 234 млн грн. Також працює обласна програма, згідно з якою виділені кошти на фінансову допомогу тим, хто знаходиться в скрутному становищі - для ВПО. Тільки з початку 2016 року вже надана допомога 468 таким родинам на суму понад 350 тисяч гривень.

Також переселенцям допомагають за кошти Євросоюзу. Із 2015 року Полтавщина отримала один мільйон євро грантової допомоги за проектом Європейського Союзу "Полтавська область для внутрішньопереміщених осіб". Гроші використані на покращення житлових умов компактно проживаючих людей, збільшення чисельності та упорядкування груп в дитячих садочках, тимчасові робочі місця, допомогу у відкритті бізнесу, правову підтримку та допомогу, соціальну адаптацію, психологічну підтримку та покращення медичного обслуговування. Зокрема, в області буде встановлено новітнє обладнання для гемодіалізу, розроблена та впроваджується програма ендопротезування і забезпечення переміщених осіб слуховими апаратами, обладнаний ще один "кабінет діабетичної стопи" – для прийому та медичного спостереження хворих на цукровий діабет. Також триває закупівля апаратури, що використовується при дихальних розладах у новонароджених.

До речі, за період з 2014 року до 1 жовтня 2016 року в області народилось 348 немовлят, батьки яких вимушено переїхали на Полтавщину з місць проведення АТО.

Як повідомила керівник юридичного напрямку БО "Світло надії" Оксана Мізік, протягом минулого року в рамках проекту ПРООН (програми розвитку Організації об'єднаних націй) відкриті центри надання юридичної допомоги в п'яти містах області (Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Пирятині та Горішніх Плавнях) куди за юридичною допомогою звернулись 1424 особи (819 – особисто, 605 – телефоном), із них 52 звернулись за конкретною правовою допомогою, їхні інтереси були представлені в органах державної влади, фахівці центрів підготували 22 пакети документів щодо вирішення ряду питань.

А найближчим часом за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні починається реалізація нового проекту "Забезпечення прав та законних інтересів ВПО в Полтавській області", який розрахований на шість місяців і передбачає надання первинної та вторинної юридичної і правової допомоги переміщеним особам.

Нині Україна – в десятці країн із найбільшою кількістю ВПО (понад 1,7 млн осіб), перед нею йдуть Сирія, Колумбія, Ірак, Судан, Ємен. Це другий досвід в українській історії з роботи із внутрішньо переміщеними особами, попередній був під час Чорнобильської трагедії, тоді вимушеними переселенцями в межах однієї країни стали понад 116 тисяч осіб. На Полтавщині офіційно зареєстрованих переселенців зі Сходу трохи більше 29 тисяч осіб. Найбільшу кількість переміщених осіб прийняли міста Миргород, Полтава, Горішні Плавні, Кременчук, Пирятин та Лубни.

переселенці, бюджет, виплати

За темою:

  • Житло для ВПО облаштують у чотирьох громадах Полтавщини
  • На Полтавщині оновили список доступного житла для переселенців
  • Психологічну допомогу надають переселенцям у Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.