ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

212


На Полтавщині 13 відсотків хворих на туберкульоз мають ВІЛ-позитивний статус

За результатами досліджень, протягом дев'яти місяців цього року на туберкульоз захворіло 610 мешканців Полтавської області. ВІЛ-позитивний статус мають 13 відсотків хворих на туберкульоз.

За результатами досліджень, протягом дев'яти місяців цього року на туберкульоз захворіло 610 мешканців Полтавської області. ВІЛ-позитивний статус мають 13 відсотків хворих на туберкульоз.

Статистичні дані щодо показників захворюваності озвучили під час засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДУ та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.

В області захворюваність на всі форми туберкульозу становить 42,6 випадки на 100 тисяч населення. За аналогічний період минулого року показник становить 40,3 на 100 тисяч населення.

В абсолютних цифрах захворіли 610 жителів області. Смертність від усіх форм туберкульозу зменшилась в порівнянні з минулим роком на 15 відсотків.

З 2014 року пріоритетним напрямком фтизіатричноі служби стала розробка та удосконалення системи Надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз. Зараз працює два варіанти амбулаторного лікування - це доставка препаратів до хворого та контроль їх прийому в присутності медпрацівника та самостійне отримання пацієнтом препаратів у місцях контрольованого лікування. Адже близько 40 відсотків хворих не мають потреби отримувати допомогу саме на стаціонарі. Також варто відзначити, що 13 відсотків хворих на туберкульоз мають позитивний ВІЛ-статус. В Україні цей показник становить в середньому 16 відсотків

- повідомив головний фтизіатр Полтавської області, головний лікар Полтавського протитуберкульозного диспансеру Володимир Перепелиця.

З метою посилення контролю за лікуванням хворого працюють Проекти з медико-соціального супроводу. Зараз таким супроводом охоплено 441 хворого.

хвороба, туберкульоз, ВІЛ, СНІД

За темою:

  • У Полтаві зняли карантинні обмеження щодо сказу
  • На кліщів поскаржилися вже 150 полтавців
  • У двох людей на Полтавщині діагностували хворобу Лайма
  • Топ-5 за тиждень :