ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

316


На Полтавщині досі не демонтували погруддя Леніну і пам'ятник Котовському

На Полтавщині після декомунізації за цей і минулий роки перейменовали 52 населених пункти, 3815 об’єктів топоніміки у них та демонтували 312 пам’ятників і пам’ятних знаків. Лишилися "недокомунізованими" 22 об'єкти.

"Декомунізований" пам'ятник Чапаєву/Фото В.Скобельського

Повний перелік усього, що "декомунізували", нараховує 123 аркуші.

Але досі не демонтували 22 об’єкти: у Полтаві – 15 та у районах – п'ять (так значиться у довідці департаменту, куди поділися зі статистики ще два - запитання до чиновників). Як розповів нашому кореспонденту Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, зокрема, йдеться про наступні об'єкти:

У Карлівці у зоні відповідальності міста знаходиться пам'ятник Миколі Підгорному (радянський політичний діяч, член КПРС, голова Президіуму Верховної Ради СРСР - авт.). У Хоролі лишається стояти пам'ятник Івану Третяку, радянському воєначальнику, генералу армії, Герою Радянського Союзу

- зазначив чиновник.

За повідомленням очолюваного ним департаменту, міськими радами цих міст ухвалено рішення про відмову у демонтажі цих пам’ятників.

В Оржицькому районі, в селі Великоселецьке не демонтовано пам'ятник Григорію Котовському (червоний козак і отаман, радянський політичний діяч, член Центрального виконкому СРСР, у селі був колгосп імені Котовського - авт.)

- говорить далі Вадим Штефан.

Також у селищі Диканька височіє пам’ятник Миколі Островському (радянський письменник, автор книжки "Як гартувалася сталь" - авт.). В Оржицькому районі не демонтовано погруддя Леніну в селі Круподеринці

- зазначено в довідці департаменту.

Щодо погруддя Леніну, то Вадим Штефан прокоментував це так:

Це вже залишки, хтось просто його тягне собі. Згідно з чинним законодавством, це вже не пам’ятники, а демонтовані рештки

- сказав чиновник.

Окрім того, повідомили в департаменті, у Полтаві на вулиці Харківське шосе та у смт Велика Багачка є магазини з яскравою назвою "Серп і молот".

Щодо всіх цих об'єктів чиновники надсилали листи до прокуратури, поліції та органів місцевого самоврядування, але поки що безрезультатно.

декомунізація, Штефан, Котовський, Ленін, Третяк

За темою:

Топ-5 за тиждень :