ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 04.10


На Полтавщині пограбували музей народного побуту

Злодії обікрали приватний музей народного побуту у Лисівці. Тут зберігалися сотні експонатів, зібраних з усього Гадяцького району. 

 

Музей народного побуту у Лисівці пограбували, забравши унікальні речі, пише видання Гадяч.City. Тут зберігалися сотні експонатів, зібраних з усього Гадяцького району. Факт крадіжки підтверджує його хранителька фондів Галина Степанович.

— Ми ховали експонати від інших, а виходить, пограбували свої, — вважає Галина Степанович.

Напередодні приходу на територію району росіян музейники вивезли експонати у надійніше місце. Але зі стабілізацією ситуації на Гадяччині вирішили все повернути на місце, адже на екскурсії почали проситися відвідувачі.

Приміщення було під відеонаглядом, проте злодії понакидали на камери ганчірки, а у самому музеї вимкнули світло. Таким чином, світла не було лише у музеї. За цим фактом лисівчани звернулися до відділення №1 Миргородського районного відділу поліції.

Галина Степанович сказала, що важко оцінити вартість вкраденого, адже цінність речей була не лише матеріальна. Злодії вибирали найцінніші експонати, наприклад унікальну лютенську крилату плахту, рушник "Дерево життя", із манекена забрали дукач, а ще сорочки та рушники.

— Видно, що працювали "професіонали", парусову сорочку, вишиту крючком не забрали, бо вона менш цінна, аніж така же із полотна. Коли ми заходили у музей, думали, що побачимо безлад, але ні, брали так, наче знали, де все лежить, — говорить Галина Степанович.

Це не перше зухвале пограбування музеїв на Полтавщині. Так, у вересні минулого року злодії пограбували приватний музей засновника етнографічної збірки "Древо" у селі Козубівка Хорольської громади. А у серпні 2022 невідомі обікрали шкільний музей у селі Бодаква, що Заводській громаді — злочинці забрали старовинний вишитий український одяг.

Музей народного побуту у Лисівці почав працювати у 2018 році. Це приватний музей, яку організувала родина Берусів. Чимало роботи щодо його наповнення і популяризації робила Ольга Берус. На жаль, її життя обірвалося у 2020 році.

скандал, кримінал, музей, пограбування, Лисівка

За темою:

  • У Лубнах чоловік убив свого знайомого
  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • На Миргородщині чоловіки з'ясовували стосунки за допомогою гранати
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.