ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

153


На Полтавщині презентували книгу про в’язнів нацизму

19 травня, напередодні відзначення Дня Європи в Україні, в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Малика відбулася презентація книги "Бути людиною".

Олександр Чепур

Ідею створення цієї книги історій подали колишні в’язні нацизму та люди, що були на примусових роботах — ті, для кого вже сім років працює в Україні програма "Місце зустрічі: діалог" Німецького фонду "Пам’ять, відповідальність, майбутнє". На Лубенщині посильну допомогу жертвам націонал — соціалізму надає молодіжна громадська організація "Твій Світ", створює майданчики для спілкування представників різних поколінь.

Вони пережили концентраційні табори, бачили, як нацисти спалювали їхні села, були примусовими працівниками. Багатьох із тих людей уже немає серед живих, але потреба сказати "дякую" залишилася. Тож, мета заходу: зробити частиною історії, зберегти і актуалізувати у суспільній свідомості зразки величі людини в нелюдських умовах

— говорить керівник проекту Олександр Чепур.

Укладачі збірки не чекали, що відгукнеться стільки бажаючих, які напишуть так багато робіт. Їх надсилали і літні люди, і молодь. Презентуючи цю збірку, організатори не випадково запросили до участі і підростаюче покоління. Учасниками заходу стали учні Лубенської загальноосвітньої школи № 7. Разом із іншими учасниками вони уважно переглядали відеосвідчення остарбайтерів та в’язнів концтаборів, яким вдалося вижити завдяки доброті інших людей, що зустрілися на їхньому шляху за надзвичайно жорстоких обставин. Присутні почули і декілька спогадів з книги "Бути людиною", які прочитали ведучі у музичному супроводі студентів Лубенського медичного училища. В цій книзі опублікований нарис "Людяність, пронесена крізь все життя": життєва історія нашої землячки Лариси Семенівни Руденко.

Вона розповіла про те, як у 1942 році була вивезена до Німеччини на примусові роботи, але незважаючи на страждання, будучи ще підлітком, зберегла переконання, якби не люди, що опинилися поряд у критичний момент, вижити не вдалося би. Під час презентації автори нарису журналісти Ніна Шерстюк та Лілія Некрасова отримали подяки та примірники книги.

Директорка бібліотеки Валентина Сьомак подякувала за поповнення джерел відомостей про страждання, в тому числі народу України у нацистській неволі, за авторські свідчення людей, що безпосередньо пережили це страшне лихоліття, спогади яких мають документальну силу.

Захід відбувся в рамках проекту "Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал-соціалізму", що реалізується за підтримки Німецького федерального фонду "Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє" в рамках програми фонду "Місце зустрічі: діалог".

культура, література, історія, пам'ять, людяність, книга, презентація

За темою:

Топ-5 за тиждень :