15:15 08.08 1722
Гора Пивиха – популярне місце відпочинку не тільки серед місцевих жителів, а й туристів з різних куточків Полтавщини. Проте унікальна пам’ятка природи на сьогодні потенційно небезпечна для відпочивальників.
Про це говорили у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області представники органів місцевого самоврядування Глобинського району та активісти з питань захисту гори Пивиха.
Як повідомляє Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області, на горі були неодноразові обрушення схилу, останнє з яких відбулось у липні 2020 року.
Найбільше за площею водосховище в Україні – Кременчуцьке – за багато років уже забрало в області близько 800 гектарів землі.
Протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить 156 км, і майже третина з них потребує термінового захисту, адже щороку вода забирає від двох до семи метрів берега.
Під загрозою також опинилась і найвища точка Лівобережної України – гора Пивиха, розташована на березі Кременчуцького водосховища між Градизьком і селом Максимівка Кременчуцького району.
Довжина ділянки, що потребує негайного берегоукріплення – 5,6 км.
У 2010 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавським обласним управлінням водного господарства (нині- Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області) була виготовлена проектно-кошторисна документація по об’єкту «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища від с. Максимівка Кременчуцького району в напрямку гори Пивиха». Та будівництво так і не розпочалося.
Виконання заходів по захисту геологічного пам’ятника можливо шляхом залучення коштів усіх бюджетів, що передбачено «Регіональною програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро у Полтавській області на період до 2021року».
Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області щороку подає пропозиції до Держводагентства, Полтавської ОДА щодо фінансування берегоукріплювальних заходів на Кременчуцькому водосховищі.
У 2016 році Полтавська ОДА звернулась до Міністерства екології та природних ресурсів України з проханням посприяти у Державній підтримці області із даного питання. Відповідь була позитивною, але фінансування можливе, починаючи з 2021 року.
У Лубнах оштрафували хірурга за хабар
13:45 15.05