ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:48 18.01


На Полтавщині в новому році померли вже двоє немовлят

З початку 2017 року на Полтавщині зафіксовано два випадки смерті малюків на дому. Це сталося в перші дні, протягом свят.

Як розповіла нам головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Світлана Писаренко, зазвичай це і трапляється у вихідні або святкові дні, коли батьки святкують і менше приділяють уваги немовлятам. Не завжди місцем трагедії є асоціальні родини, хоча спостерігається певна тенденція.

Відомо, що вказані випадки сталися в Новосанжарському та Великобагачанському районах. Причини дитячих смертей ще уточнюються, триває розтин та судово-медична експертиза. Проте попередньо фахівці зазначають, що один із двох випадків пов'язаний з аспірацією: малюк, якого батьки забрали в своє ліжко, захлинувся вмістом шлунку. У другому випадку поки що розглядається версія синдрому раптової дитячої смерті. Обидва випадки сталися з малюками уві сні.

Протягом 2016 року на Полтавщині зафіксовано 11 таких випадків. Причиною сімох із них стала аспірація їжею та блювотними масами – закид вмісту шлунку в дихальні шляхи. В основному, це траплялось з малюками, які були на штучному вигодовуванні.

Частіше причиною аспірації є хворобливий фон у дитини. Або проблеми вроджені, чи ті, які виникли в період народження чи в неонатальному періоді. І якщо на цьому фоні була якась хвороба, або навіть дитинка лежала в неправильному положенні, всі ці чинники можуть скластися в страшну ситуацію

– коментує Світлана Писаренко.

Фахівець називає низку заходів, які є профілактикою запобігання раптової смерті малюків у домашніх умовах. Це, по-перше, грудне вигодовування. Серед дітей, які померли від аспірації, вкрай рідко трапляються випадки, коли дитина була на грудному вигодовуванні – в основному, діти давляться іншою їжею – кашами та молочними сумішами. По-друге, має велике значення положення дитини під час сну: немовля не можна для сну викладати на живіт, обличчям до подушки. Та й у ліжку неприпустимо залишати сторонні предмети, іграшки, великі подушки або ковдри – речі, що можуть закрити дихальні шляхи малюку. Також новонароджена дитина не повинна спати разом із батьками, які можуть уві сні придавити її своїм тілом. Доречно викладати малюка в колиску, розташовану поріч із ліжком батьків. І, головне, лікарі наголошують, що дітей не можна надовго залишати без нагляду: малюк має постійно бути в полі зору рідних.

діти, смерть, немовлята

За темою:

  • Унаслідок вибуху саморобного вибухового пристрою травмувався хлопець
  • На іпотерапію дітей у Полтаві планують виділити майже мільйон гривень
  • Правоохоронці цілу ніч шукали зниклу 11-річну полтавку
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.