ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

181


На Полтавщині відкрився молодіжний гончарський фестиваль

В Опішні 13 червня офіційно відбулося відкриття ХІ міжнародного молодіжного гончарського фестивалю "Опішне — 2017".

Уже за традицією фест проходить у Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішному" імені Василя Кричевського. Вона стала творчою базою міжнародних та всеукраїнських молодіжних гончарських фестивалів. Також при Колегіумі мистецтв створено єдиний в Україні художньо-етнографічний музей "Відродження", фонди якого налічують понад 6500 експонатів.

Як завжди, ми зібрали велику творчу родину для того, аби віддати належну шану мистецтву, творчій юності, прадавньому ремеслу. Ми щасливі тим, що живемо в гончарному осередку — Опішному, та є нащадками уславлених митців. Фестиваль приймаємо уже водинадцяте, триватиме й розвиватиметься він і надалі. Захід цінний не лише конкурсними роботами, а в першу чергу, тим, що юні митці мають можливість брати майстер-класи у провідних художників-керамістів з усього світу

— розповіла директор фестивалю Людмила Овчаренко.

Мета фестивалю, за її словами — залучення до заняття гончарством та до вивчення історико-мистецьких досягнень гончарства школярів та молоді, а також розвиток традицій, популяризація молодіжної художньої творчості.

Цьогоріч до Опішні з’їхалися 37 юних українських митців віком від 10 до 23 років, а також прибула делегація з Молдови. Всі вони позмагаються у трьох номінаціях: "Кераміка", "Образотворче мистецтво" та "Інші види декоративно-ужиткового мистецтва".

З відкриттям фестивалю учасників та гостей привітав і Міністр культури України Євген Нищук, який надіслав листа, повідомляє прес-служба ОДА.

Традиційно під час відкриття фестивалю у землю закопали горщик із кашею, як символ добра, достатку та миру. А гончар Микола Пошивайло окропив свяченою водою горно та запалив у ньому вогонь.

Учасників та гостей заходу почастували опішнянськими смаколиками та узваром.

Триватиме фестиваль до 23 червня, до того дня журі визначить по чотири твори-переможці у кожній віковій групі, у всіх номінаціях.

 

фестиваль, молодь, гончарство, культура, традиція, Опішня

За темою:

  • Полтавщина перетвориться на "Країну Кобзарів"
  • Пригоди українців в Італії або як полтавці представили державу на міжнародному фестивалі
  • В Опішному триває міжнародний гончарський фестиваль
  • Топ-5 за тиждень :