ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

785


На Полтавщині вилучили готівку, понад 30 тонн риби і викрили бізнес чиновників

Працівники Управління захисту економіки Національної поліції, обласної прокуратури та СБУ провели обшуки та вилучили понад 30 тонн риби сумнівної якості.

Оперативники Управління захисту економіки в Полтавській області Нацполіції викрили злочинну схему, до якої причетні посадові особи обласного управління Державного агентства рибного господарства. Вони, замість того, щоб викривати факти незаконної діяльність підпільних риболовецьких бригад, організували та контролювали їх роботу. Вже готову до реалізації рибну продукцію сумнівної якості, реалізовували через торгівельну мережу.

За даним фактом прокуратура Полтавської області відкрила кримінальне провадження за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. У межах розпочатого провадження правоохоронці встановили, що посадові особи вказаної установи "прикривали" діяльність браконьєрських бригад.

Завдяки корумпованим зв'язкам в управлінні Держрибагенства діяльність риболовецьких бригад не мала меж. Вилов риби здійснювався у промислових масштабах на території водного басейну Кременчуцького водосховища та у гирлі річки Сула. Зловмисники використовували у своїй діяльності і заборонені знаряддя лову. Для "своїх" риболовецьких бригад не існувало заборон. Працювали вони і в період нересту.

Окрім того, було налагоджено виробництво рибних продуктів. На території області функціонувала мережа підпільних цехів. Частину вилову зловмисники реалізовували, решту відправляли на переробку. Зокрема, у підпільних цехах рибу солили, в’ялили, сушили і коптили. У подальшому вже виготовлену в антисанітарійних умовах продукцію реалізовували на стихійних ринках і у торгівельних мережах Полтавської та інших областей.

Рибна продукція, яка реалізовувалась у торгівельну мережу, не проходила ні санітарних, ані ветеринарних контролів. Із огляду на те, в яких умовах вона виготовлялась, вживання даної продукції становило небезпеку для здоров'я та життя споживачів.

8 червня працівники Управління захисту економіки в Полтавській області Нацполіції, обласної прокуратури, СБУ в Полтавській області, обласного управління Держпродспоживчслужби та Державної екологічної інспекції провели 14 санкціонованих обшуків за місцем мешкання посадовців та осіб, які входили до складу риболовецьких бригад, та за місцем знаходження підпільних цехів.

Правоохоронці вилучили майже 1,5 мільйона гривень та 60 тисяч доларів США, чорнові записи, півтисячі одиниць заборонених знарядь лову (сітки, електровудки) та зброю. Крім того, було вилучено понад 30 тонн риби, як свіжої, так і готової до реалізації.

Під час обшуків у посадовців обласного управління Держрибагенства правоохоронці вилучили значну кількість протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, які так і не були направлені до суду. У зв'язку з чим буде перевірятися їх причетність до фактів вимагання та одержання неправомірної вигоди за не притягнення осіб до адмінвідповідальності.

риба, вилов, нерест, кримінал, поліція, прокуратура, СБУ, скандал

За темою:

  • У Полтаві відкрилася виставка робіт Ганни Грибан
  • Торговців рибою перевіряють спеціальні рейди
  • У Горішніх Плавнях від ботулізму помер 57-річний чоловік
  • Топ-5 за тиждень :