ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

146


На Полтавщині запрацювали копи-детективи

Експеримент із новими формами роботи поліції триватиме до 30 березня 2018 року. Про це на прес-конференції в ГУНП Полтавської області розповів сьогодні керівник обласної поліції Олег Бех.

Новий орган досудового слідства створений згідно з наказом Національної поліції України від 10 квітня 2017 року №337 "Про проведення експерименту з упровадження нових форм і методів роботи в окремих відділах поліції головних управлінь Національної поліції в Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях".

Це об'єднання слідчих із кримінальною поліцією, як детективів, які особисто розкривають злочини та закінчують їх. У нас такий експеримент триває в Миргородській зоні, до якої входять Диканьське, Шишацьке, Великобагачанське відділення і сам Миргород. Вони працюють приблизно місяць. Сподіваємося, що експеримент буде успішним і в подальшому ми зможемо використовувати його результати у всіх відділеннях і відділах поліції Полтавської області

– розповів очільник поліції Полтавщини.

Вказаний підрозділ був розподілений на дві частини. Перший складається з осіб, що займаються розкриттям тяжких та особливо тяжких злочинів. У ньому передбачена спеціалізація слідчих за такими напрямками, як кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи, у сфері протидії незаконному обігу наркотиків, у сфері господарської та службової діяльності, дорожньо-транспортних пригод, а також злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю. Друге відділення займається розкриттям і закінченням злочинів середньої тяжкості.

У новоствореному слідчому підрозділі загалом 54 посади, з яких 34 посади зі слідчих підрозділів та підрозділів криміналістичного забезпечення, 15 — з кримінальної поліції, п'ять ще недоукомплектовані (чотири посади середнього складу поліції та одна посада категорії держслужбовця). До складу підрозділів входять слідчі Миргородського відділу, а також Великобагачанського, Диканського та Шишацького слідчих відділень. Посади укомплектовані працівниками з вищою юридичною освітою та  досвідом роботи, 40% із них мають досвід практичної діяльності понад 10 років.

Робота підрозділу організована  таким чином, що в підрозділі поліції створюються дві слідчо-оперативні групи (СОГ) — основна та додаткова. Основна група здійснює виїзд на місце ймовірного злочину в разі наявності інформації щодо вчинення злочинів невеликої та середньої тяжкості. До її складу входять двоє слідчих з навичками проведення процесуальних та оперативних дія, а також інспектор-криміналіст. Додаткова СОГ обов'язково здійснює виїзд на місце вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів та за необхідності — на місце злочинів невеликої й середньої тяжкості. до її складу входять два старших слідчих та інспектор-криміналіст. Рішення про направлення основної чи додаткової слідчо-оперативної групи на місце події приймає співробітник чергової частини.

поліція, експеримент, Миргород, детективи

За темою:

  • Підкуп полтавських поліцейських: затвердили обвинувальний акт відносно Прядка
  • Алкотестер показав у таксиста перевищення допустимої норми у 16 разів
  • Підозрюваних у різанині біля арки у центрі Полтави залишили під арештом
  • Топ-5 за тиждень :