ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

285


На Полтавщині збільшать пенсії - комусь на 120, комусь на 18 гривень - але для 330 тисяч людей

Представники Пенсійного фонду України в Полтавській області прокоментували підвищення пенсій для полтавських пенсіонерів з 1 грудня 2016 року.

Оскільки з 1 грудня 2016 року, відповідно до Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте з 1130 до 1247 гривень, тобто, на 117 гривень, Пенсійного фонд області перерахували й пенсії.

Розмір підвищення для більшості пенсіонерів буде індивідуальним і залежатиме від багатьох чинників – трудового стажу, зарплати, підвищень і надбавок.

Ми прорахували, що в середньому пенсійні виплати будуть підвищені приблизно для 75 відсотків громадян пенсійного віку, тобто для 330 тисяч осіб, кожному з них – індивідуально. Найбільше підвищення відбудеться для пенсіонерів, які працювали в сільськогосподарській сфері, приблизно на 120 гривень, тому що вони мають найнижчу, мінімальну пенсію. Трохи меншу надбавку - близько 108 гривень - отримають пенсіонери, які були зайняті у виробничій сфері

– зазначив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін.

За словами чиновника, пенсії колишнім шахтарям, військовослужбовцям, інвалідам війни, чорнобильцям, жертвам репресій та пенсіонерам, чиї пенсії обумовлені особливими заслугами перед державою, також будуть перераховані.

В окремих випадках сума збільшення пенсії може становити лише 18 гривень. Це пов'язано з тим, що вже враховані всі надбавки та доплати, і пенсія вже не є мінімальною. Але ж це все одно збільшення виплат

- додав заступник начальника ГУ ПФУ в Полтавській області Володимир Носенко.

Вагомим резервом збільшення до надходжень Пенсійного фонду чиновники називають підвищення мінімальної заробітної плати з 1600 до 3200 гривень.

Наразі, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, кількість застрахованих осіб складає 291 тисячу. А статистика Державної фіскальної служби свідчить, що 145,6 тисячі осіб (або 50 відсотків) найманих працівників отримують заробітну плату в розмірі, меншому, ніж 3200 гривень. Згідно зі статистичними даними, кількість застрахованих осіб, що отримують заробітну плату менше мінімальної, зменшилась з початку року з 22 844 осіб в січні до 15 048 осіб у вересні. Легалізовано 2,4 тисячі робочих місць та надійшло 456,2 тисячі гривень єдиного внеску. З січня наступного року прогнозується щомісячне збільшення бюджетних надходжень майже на 30 мільйонів гривень.

Також посадовці розповіли, що в поточному році прийнято рішення, за прикладом минулого року, організувати виплату пенсій за січень 2017 року в останні дні грудня. Це рішення прийнято Пенсійним фондом та пов'язано з тривалими новорічними вихідними та покликано полегшити отримання пенсій в святкові дні та зменшити ажіотаж. Пенсіонери, які мають терміни отримання пенсій з 1 по 10 число, зможуть отримати пенсії за січень в період з 25 грудня до 1 січня. Особи, які отримують пенсію через банки до 15 числа, також в ці терміни отримають свою пенсію.

пенсії, доплати, перерахунок, гроші, Пенсійний фонд

За темою:

Топ-5 за тиждень :