ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

529


На ремонт будинку, в який ударила блискавка, у Полтаві витратили понад півтора мільйона гривень

У будинку на Першотравневому проспекті, в якому 18 липня 2016 року після удару блискавки вигорів дах, коштом міського бюджету відновили покрівлю та замінили пошкоджену пожежею систему опалення.

Фото Максима Бондаревського

Дах накрили плівкою, яку закріпили скотчем

Як повідомили нам в управлінні ЖКГ Полтавської міськради, основні будівельні роботи були завершені в листопаді 2016 року. Капітальний ремонт покрівлі площею 920 квадратних метрів на суму 1 332 045,89 грн виконало ТОВ "Полтава Білд", роботи по заміні пошкоджених трубопроводів різного діаметру загальною довжиною 307,1 погонних метрів на суму 185 135,83 грн виконало ТОВ "БК Креатив".

Після пожежі ще кілька днів були сильні зливи. Вода з даху текла по всім квартирам, майже до нижнього поверху. По сходах під'їзду нісся потічок такий, що аж шуміло. Нам МНС-ники дали плівку, щоб ми нею тимчасово закрили дах. Ми заклеїли її скотчем, проте це не допомогло – вода протікала вздовж стін та по стиках

– розповів Олег Зима, голова ОСББ, який в 2016 році очолив будинковий комітет по ліквідації наслідків стихійного лиха.

За його словами, першою на прохання допомогти відреагувала служба з надзвичайних ситуацій: виділили автівку з підйомником, за допомогою якої команда з 23 мешканців піднялася на зруйнований дах, люди розчистили та вивезли зі згарища сміття, на яке перетворилася покрівля.

За тиждень, 27 липня, питання про виділення коштів на ремонт було розглянуте на сесії міськради та вирішене позитивно. Фахівці спочатку розробили та виготовили кошторисну і проектну документацію, а вже за місяць, в останні дні серпня, завезли будівельні матеріали та розпочали роботи.

 — Протягом серпня та на початку вересня було кілька злив, будинок дуже страждав від води, що лилася зверху. Міська влада відмовилася робити нам тимчасові споруди для захисту від опадів. Деякі мешканці встановлювали конструкції над власними квартирами самостійно, – зазначив Олег Зима.

Власники квартир отримали грошову компенсацію

За його словами, місто матеріально допомогло і тим квартирам, які були залиті водою. В залежності від нанесеної негодою шкоди, власники квартир отримали компенсацію 2-5 тисяч гривень.
Окрім самої покрівлі в будинку серйозно постраждала система опалення: під час пожежі полопалися труби опалення та вщент вигоріли крани. На щастя мешканців, міська влада не залишила їх один на один із проблемою. Пошкоджені труби були замінені, тож опалювальний сезон для будинку розпочався майже вчасно.

Хоча цей будинок не був комунальною власністю, не знаходився на балансі ЖЕО-2, бо там є ОСББ, міська влада поставилася з розумінням до горя людей. Депутати міськради окремим рішенням виділили гроші й ми відремонтували цей будинок. Можливо, якісь нюанси доробити треба, але вони не несуть ніякої небезпеки чи загрози, це чисто косметичні речі. Ми все доробимо, коли буде нормальна погода

 

– прокоментував ситуацію Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ.

допомога, пожежа, гроші, міськрада, ЖКГ, компенсація

За темою:

  • Контрабанда замість благодійності: на Полтавщині торгували "гуманітаркою"
  • У Полтаві відкриють кризовий центр для жінок
  • У Полтаві безкоштовно годують бездомних
  • Топ-5 за тиждень :