ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

729


На спільному концерті "Онейроїд" та "Ордер на ареSZт" заспівали старі хіти

Концерт у пивниці "Сто доріг" дали дві старі полтавські команди - "Ордер на ареSZт" та "Онейроїд". Примітно, що музиканти вирішили зібратись найпершим складом – таким, в якому грали понад двадцять років тому.

Фото Ольги Стенько

Лідери груп розповідають, що ідею такого концерту вони розглядали вже давно. Минулого року помер Олег "Мажор" Бондур – соліст давньої полтавської групи КАА ("Клуб анонімних алкоголіків"). Рок-групи міста вирішили зібратись та заграти концерт пам'яті Олега. Причому, за задумом, мали звучати старі пісні 1990-х років у виконанні перших складів груп. Але концерт з об'єктивних причин досі не відбувся.

Ми  готувались до концерту, Юрій Рудницький (Коржиков) також їздив із Києва до Полтави на репетиції. Багато матеріалу музичного назбирали, а йому ж треба дати творчий вихід. Пісень у "Ордера на ареSZт" не так багато. А оскільки наш Тоха Волик їм допомагає, ми вирішили підтримати команду та долучитись до концерту, причому зібратись старим складом

– розповів Андрій Боркунов, фронтмен групи "Онейроїд".

Група вийшла на сцену в доволі незвичному для сучасних шанувальників складі. Разом із Андрієм заграв бас-гітарист Анатолій Волик, який в перші роки існування й був басистом "Онейроїда", а зараз залишається незмінним автором практично всіх текстів до пісень групи, барабанщик Ігор Малюков та новий гітарист Богдан Салін.
Більшість пісень, які виконав "Онейроїд" - із альбомів групи початку 90-х років - "Пост-панк маніпуляції" та "Китай у вогні". Репертуар спеціально підбирали таким чином, щоб він відповідав часам існування груп КАА та "Ордер на ареSZт". Особливо бурхливо-захоплену реакцію публіки викликали пісні "Ексгумація Берліоза" та "Вовка".
Справжніми зірками вечора стала оновлена група "Ордер на ареSZт"

Поштовхом зібратись було те, що я у липні 2016 року знову купив собі гарну електрогітару і почав відновлювати навички. У соцмережі кинув оголошення з питанням про те, де можна пограти старому рокеру. Толя Волик розповів мені про концерт пам'яті Олега, Володя Суровікін запропонував знову зібрати "Ордер на ареSZт". Наш барабанщик Ілля працює в Швейцарії, рідко буває в Україні, а зараз якраз у Полтаві, тому вирішили нарешті зібратись

– прокоментував подію Юрій Рудницький, соліст гурту "Ордер на ареSZт".

Склад гурту, за словами Юрія, майже класичний: разом із ним виступили гітарист Володимир Суровікін, барабанщик Ілля Сухін та басист Анатолій Волик, який протягом двогодинного концерту взагалі не сходив зі сцени.
Лише дві пісні з дев'яти, представлених на концерті, були взяті зі старого репертуару, більшість Полтава почула вперше, в тому числі  – дві пісні польською мовою. Одну з них, народну польську "Воєнко, воєнко…" Юрій Рудницький співав у захопленій КМДА під час Майдану.

Глядачі не хотіли відпускати зі сцени "Ордер на ареSZт", тож музикантам довелось заспівати на біс пісню  "Негритянка", витриману в найкращих традиціях класичного блюзу. На завершення Юрій Рудницький сольно виконав музичний твір "Гімн України. Лицарська версія".

Це такий експеримент. Я, так би мовити, схрестив славні України та Польщі: узяв слова з українського славня, перекладений текст польського, трошки додав віршів від себе, за основу музики взяв польський гімн. Я намагався показати, що Річ Посполита – то є не тільки Польща, але й українська історія, хоча шляхи наших держав потім історично розійшлися. Вважаю, що в нашій історії багато спільного. Які б там не були політики, але люди завжди залишаються людьми

– пояснив Юрій Рудницький.

Концерт пройшов із аншлагом – в залі яблуку ніде було впасти.

культура, мистецтво, музика, рок

За темою:

  • День молоді полтавці відзначили великим концертом. ФОТО
  • Концерт Вакарчука в Полтаві планують провести на картодромі
  • Просто неба у Полтаві співали пісні Цоя
  • Топ-5 за тиждень :