ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:10 15.05


Наявність безкоштовних ліків у медзакладах можна перевірити через інтернет. ВІДЕО

На порталі liky.ua відтепер кожен охочий має можливість перевірити наявність ліків у медичних закладах.

Щороку держава виділяє кошти на закупівлю ліків для лікарень, які мають бути доступними для пацієнтів. Тепер кожен полтавець має можливість самостійно перевірити, чи є той чи інший препарат у будь-якому медичному закладі міста. Усе, що для цього потрібно – підключення до інтернету.

Полтавщина стала однією з п'яти пілотних областей, де в запустили роботу ресурсу liky.ua. Мета реалізації проекту – зробити роботу сфери охорони здоров'я більш прозорою та доступною для пацієнта. До розробки програмного забезпечення долучилися й полтавці – фахівці "Інституту аналітики та адвокації".

Кожен українець має право знати, чим його забезпечила держава. Зараз триває реформа – ми робимо більш відкритою, доступною систему охорони здоров'я. Портал liky.ua якраз є інструментом відкритості й доступності. Це наразі єдиний ресурс у Полтавській області, за допомогою якого пацієнт може отримати інформацію про те, якими ліками вже забезпечила його держава

– пояснила радник в.о. Міністра охорони здоров'я України Вікторія Лоза.

Для того, щоб скористатися можливостями сайту, пацієнту потрібен лише доступ до мережі інтернет – ніяких паролів чи реєстрацій портал не вимагає. За допомогою інтерактивної карти треба кликом обрати область, а зі списку — вибрати місто й лікувальний заклад. Пошук здійснюється за двома категоріями: медичний заклад або назва ліків.

Ідея розробки такої програми з'явилася після виходу наказу МОЗ, який передбачає звітність лікарняних установ про використання лікарських засобів, -  розповідає виконавчий директор "Інституту аналітики та адвокації" (ІАА) Юрій Нестуля.

Лікарні мали звітувати на своїх сайтах за ті препарати, яки вони використовували за державними програмами. Але ми розуміємо, що крім державного бюджету, величезні кошти витрачаються з бюджетів місцевих – закуповуються медикаменти закладами охорони здоров'я за власні кошти. Тому, після спілкування з Департаментом охорони здоров'я, у нас виникла ініціатива створити портал, який би консолідував  інформацію абсолютно про всі медикаменти, котрі є в наявності у лікарнях

 — сказав Юрій Нестуля.

Наразі ініціативна група працює над порталом, щоб зробити його корисним не тільки з точки зору пацієнтів, але й лікарням — із точки зору адміністрування власних складів. У перспективі це має полегшити процес формування та подання замовлень на необхідні лікарські засоби від адміністрацій лікувальних закладів – після переходу на електронну систему охорони здоров'я eHealth, із якою портал має інтегруватися.

За наказами й вимогами МОЗ ми спочатку розміщували інформацію про наявність ліків за цільовими державними програмами на інформаційних стендах – це програми, такі як "Туберкульоз", "Онкологія", "Серцево-судинні захворювання" тощо. Ми також розміщували дані на сайтах лікарень – отримувачів певних матеріальних ресурсів. Але медикаменти в центри первинної медико-санітарної допомоги закуповуються за кошти місцевих бюджетів, і їх пацієнти теж мають право знати про наявність ліків. І коли ми зустрілися з Юрієм, щоб обговорити їх ідею щодо створення ресурсу, на якому відображається наявність усіх ліків в усіх лікувальних закладах, ми дійшли згоди, що така річ нам потрібна. Ми провели багато зустрічей із фахівцями і прийняли рішення, що на ресурсі буде інформація не тільки про стаціонари, але й про центри ПМСД

– розповів директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Робота по впровадженню програмного забезпечення та розробки порталу розпочалася з наказу Департаменту в листопаді 2016 року. З квітня 2017 року ресурс запрацював. Поки що існують проблеми його функціонування – не всі лікувальні заклади Полтавщини долучилися до роботи порталу, що обумовлено відсутністю технічної можливості (не у всіх лікарнях є комп'ютери для виконання таких завдань), інформація про наявні в лікувальних закладах медикаменти не оперативна ("найсвіжіша" датується 5 травня). Але найближчим часом ці нюанси Віктор Лисак пообіцяв виправити.

медицина, ліки, портал, інформація, ІАА

За темою:

  • Полтавський центр стоматології почав безкоштовне зубопротезування військовим
  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • У Полтаві відкрили триповерховий реабілітаційний центр для поранених
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.