ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:14 09.11


Назвали кращі книги Полтавщини, видані цього року. ФОТО

9 листопада, у День української писемності та мови, відбулася урочиста церемонія нагородження переможців ювілейного десятого конкурсу "Краща книга Полтавщини-2016".

Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова

На конкурс представили 42 видання, які оцінювали за п'ятибальною шкалою у восьми номінаціях.

До журі увійшли краєзнавці, журналісти, фахівці видавничої справи, мовознавці, спеціалісти державного архіву, бібліотекарі, освітяни, народні депутати, керівники структурних підрозділів адміністрації.

Книжки на конкурс подавали місцеві автори, видавництва, поліграфічні підприємства, науково-дослідницькі, навчальні та бібліотечні заклади, громадські та творчі організації.

Оцінювали не лише зміст й актуальність видань, а і якість та дизайн.

Першу премію в номінації "Краще історико-краєзнавче видання" отримав Юрій Волошин за книгу "Полтавський краєзнавчий музей: збірник наукових статей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток. Випуск Х" видавництва "Дивосвіт".

У категорії "Краща університетська книга" першу премію здобув Гліб Кудряшов за твір "Молитва до Тараса під білоруським небом. Пошанування Т.Г.Шевченка в Білорусі на зорі ХХІ століття", виданий Полтавським національним педагогічним університетом ім. В.Г.Короленка (друк ТОВ "АСМІ").

Кращою поетичною збіркою стала книжка Наталії Баклай "Живиця" (видана КВ "Лубни"), а Кращим прозаїчним виданням - книга "Добрий день хай буде вам…" Листи до Феодосія Рогового", упорядником якої став Юрій Роговий.

Кращим виданням для дітей та юнацтва цього року журі назвало книгу Володимира Слєпцова "Багацько вроди у природи" (видавництво "Полтавський літератор").

У категорії "Культура і мистецтво" перша премія присуджена видання "Війна і мир. Фотопоема" Костянтина Бобрищева (видавництво ТОВ "АСМІ").

У додатковій номінації "Іміджеві видання" переможцем стало видавництво Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" з книгою "Випускники ПУЕТ: історії успіху" Олексія Нестулі, Світлани Нестулі та Оксани Делії.

Гран-прі конкурсу отримала книга "Чорнобиль-30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область", упорядниками якої стали Олександр Білоусько та Тарас Пустовіт (видавництво ТОВ "КОПІ-ЦЕНТР").

Дуже вдячний упорядникам за роботу, ніколи не думав, що така велика глиба роботи буде так швидко і якісно зроблена. Там не тільки відображені ці жахливі події з самого початку, там є всі документи, там є списки мертвих і живих. До речі, Полтавщина дуже дорого заплатила за цю трагедію

– прокоментував видання, що отримало Гран-прі, Микола Дибін, голова Полтавської обласної спілки інвалідів Чорнобиля.

Із 2007 року конкурс щорічно проводить Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації. Засновником його стала Спілка краєзнавців Полтавщини та низка інших громадських організацій.

культура, книжки

За темою:

  • У Полтаві відкрили Центр азербайджанської культури
  • Біг-бенд президентського оркестру зібрав у Полтаві аншлаг
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.