ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

425


Нічного тролейбусу у Полтаві, ймовірно, не буде. Поки що

Петиція щодо запуску нічного тролейбусу в Полтаві набрала на сайті міської ради вже понад 270 голосів. Утім, у КП "Полтаваелектроавтотранс" наголошують, що цей проект буде збитковим.

Фото: transphoto.ru/photo/820497/

Офіційно співробітники КП "Полтаваелектроавтотранс" не дають коментарів, посилаючись на управління ЖКГ, якому підпорядковується це комунальне підприємство. Проте, як ми з'ясували в приватній розмові з керівництвом  цього комунального підприємства, із запуском нічного тролейбуса в Полтаві можуть бути серйозні проблеми.

Називають три основних проблеми: збитковість нічного маршруту, порушення графіків роботи та необхідність підтримання електромереж у робочому стані.

Хоча тролейбусний парк є комунальною власністю, підприємство веде комерційну діяльність і є прибутковим. Тому, звісно, всі рейси прораховуються щодо рентабельності. У Полтаві план на кожне коло по маршруту для тролейбусних кондукторів зараз встановлений на рівні 90 гривень. У вечірній та вранішній час показники менші, бо пасажиропотік не такий щільний. Співробітники тролейбусного парку впевнені, що нічний маршрут приречений бути збитковим, як це сталось у Вінниці, де за всю ніч виторг ледве сягав 30 гривень.

Другим фактором є необхідність переглядати графіки роботи співробітників тролейбусного парку: водіїв, кондукторів, диспетчерів, технічних бригад. Наразі робочий час кожного працівника, на думку фахівців, розрахований оптимально, а введення нічної зміни порушить баланс.

Третя причина - суто технічна. Вона пов'язана з тим, що електромережі, які використовують для руху тролейбусів, потребують регулярного технічного обслуговування. Ці роботи в плановому режимі виконують спеціальні бригади саме у нічний час, коли рух електротранспорту в місті припиняється. Для того, щоб провести ремонт або профілактику, вимикають від електропостачання цілу ділянку мережі, що зупиняє рух електротранспорту.

За ніч такий тролейбус виконає, за нашими даними, лише чотири кола за маршрутом, а пасажирам доведеться очікувати транспорт близько години. Довідку з обґрунтуванням нерентабельності запуску нічного тролейбуса нещодавно підготували в КП "Полтаваелектроавтотранс" та надали в Управління ЖКГ Полтавської міської ради.

Зараз тролейбуси курсують Полтавою протягом майже 18-ти з половиною годин на добу. Так, перший тролейбус виходить на маршрут о 5:06, а останній повертається у депо о 23:29. Як повідомили нашому виданню в диспетчерській тролейбусного парку, за розкладом у звичному режимі по кільцю курсують п'ять машин у кожен бік. Інтервал між тролейбусами дорівнює приблизно десять хвилин.

При цьому зазначимо, що останній тролейбус, наприклад, від Київського вокзалу відправляється о 20:27, потім він же о 20:52 від'їжджає від площі Слави, що біля Південного вокзалу. З Левади востаннє за день тролейбус за розкладом має рушати о 21:41.

У будь-якому разі, питання про запуск нічного транспорту має бути всебічно вивчено фахівцями та обговорено. Висновки будуть представлені на розгляд профільній комісії, а остаточне рішення щодо нічного тролейбуса у Полтаві прийматимуть депутати на сесії міськради.
 

транспорт, тролейбус, міськрада, Полтаваелектроавтотранс

За темою:

  • На Полтавщині з'явиться радіо на зупинках
  • У Полтаві в ДТП загинула 80-річна бабуся
  • Улітку полтавці найчастіше подорожують до Одеси та Херсону
  • Топ-5 за тиждень :