ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

603


Новий том енциклопедії Білоуська став книгою року на Полтавщині

23 грудня у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася урочиста церемонія нагородження переможців щорічного обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2015»

У конкурсі взяли участь авторські колективи, видавничі організації, поліграфічні підприємства, науково-дослідницькі, навчальні та бібліотечні заклади, громадські і творчі організації Полтавської області. На розгляд журі представили 42 видання місцевих авторів, інформує прес-служба ОДА.

Нагороди учасникам вручили у таких номінаціях:
- краще історико-краєзнавче видання;
- краще навчальне видання та підручники, культура і мистецтво;
- краща поетична збірка, краще прозаїчне видання;
- краще видання для дітей та юнацтва.

Гран-прі конкурсу отримало видання Олександра Білоуська «Полтавіка. Полтавська Енциклопедія у 12 томах. Том 9: образотворче і декоративне мистецтво», надруковане у ТОВ “АСМІ”.

Олександр Білоусько (на фото) народився 1951 року в селищі Нова Галещина на Полтавщині. Закінчив Полтавський педінститут ім.Короленка, за фахом — історик. Учителював у школах на Херсонщині та Полтавщині. Був головним редактором видавництва «Оріяна». З 2011 року — директор науково-редакційного підрозділу — Центру дослідження історії Полтавщини Полтавської обласної ради.

У номінації «Краще історико-краєзнавче видання» перший приз взяла книжка «Полтава: туристичний нарис» (автори-упорядники - Віктор Бабенко та Сергій Говоров).
Номінацію «Краща університетська книга» виграло видання «Радянські органи державної безпеки в системі взаємовідносин держави і православної церкви в Україні (1918 – середина 1950-х рр.)» (автор - Людмила Бабенко).
«Кращою поетичною збіркою» стало творіння Наталки Фурси «Пилок і пил». Переможець номінації «Краще прозаїчне видання» - «Задумані вікна» (автор - Феодосій Роговий).
«Краще видання для дітей та юнацтва» у 2015 році - «Роси дитинства» (автор - Володимир Тарасенко).
Переможець номінації «Культура і мистецтво» - «Енциклопедія мистецтва Полтавщини: у двох томах» (автор - Віталій Ханко).

Спеціальну відзнаку «Перлина самвидаву» отримав Микола Гаража, автор видання «Козацька слава Полтавщини».
 

Артур ЗАПЕКА

Разное, Білоусько, Полтавіка

Топ-5 за тиждень :