ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

541


Облрада не дала "Укргазвидобуванню" дозволів на добування газу в області

Депутати Полтавської облради відмовили в погодженні на розробку надр "Укргазвидобуванню" на території області. Голосування ледь не зірвали деякі фракції, покинувши залу, але більшість голосів таки набралася.

Фото "Новин Полтавщини"

Цікаво, що перед початком голосування частина депутатів облради залишили сесійну залу. Для того, щоб відмовити підприємства у розробці надр на Полтавщині, потрібна була більшість голосів, інакше вони б автоматично отримали дозвіл.

Якщо рішення про відмову надання дозволу на видобування надр не наберуть більшості (43 голоси), то це буде мовчазна згода (на вибодування - авт.). Це саботаж депутатів з фракції БПП, Опозиційного блоку і Радикальної партії Ляшка даного питання

- відреагував на це перший заступник голови облради Євгеній Холод.

Деякі депутати вбачали вихід представників фракції Радикальної партії Ляшка з сесійної зали на час розгляду цього питання заздалегідь спланованим.

Під приводом обурення щодо невключення до порядку денного питання звіту керівництва "Полтавафарм", фракція Радикальної партії Ляшка хоче зірвати голосування по надрам

- сказав заступник голови обласної ради Полтавщини Анатолій Ханко.

Депутат Людмила Овчаренко ("Відродження") запропонувала оголосити перерву, щоб фракції могли обговорити дії, а потім провести перереєстрацію. Депутат Валерій Прядко закликав не провалювати голосування і відмовляти у видобутку до тих пір, поки не буде прийнятий законопроект №3038 у тому вигляді, у якому його прийняли у першому читанні.

Голова облради Олександр Біленький наголосив на необхідності скерування ренти до спеціального фонду, а не до держбюджету, як це є зараз.

Андрій Пісоцький з фракції БПП заявив, що у багатьох депутатів виникає запитання - чи з іншими депутатами не "працюють" перед сесією. Також він повідомив, що його фракція не підтримуватиме надання дозволу на видобуток. Але у залі під час голосування і він, і Ірина Степаненко були відсутні.

Коли було оголошено проект закону 3038, ми також займалися іншими паралельними шляхами пошуку фінансування громад від компаній, які видобувають нафту і газ. Ситуація, яка є в залі, непроста. Ми просимо перерву, наша фракція буде тут під час голосування

- сказав Андрій Пісоцький, голова фракції БПП у Полтавській обласній раді

Тепер стали зрозумілі реальні причини виходу Радикальної партії Ляшка з зали. Нам треба мобілізуватися для спільного рішення. Так, треба розвивати енергетику. Але дуже буде шкода, якщо зараз ми не проголосуємо за відмову, далі це піде потоком і ніхто вже нас не питатиме

- сказав голова фракції "Укроп" Сергій Соловей.

Додамо, що профільна комісія облради погодилася відмовити "Укргазвидобуванню" надавати дозволи на розробку надр на території Полтавщини.

У сесійній залі на той момент перебувало 54 депутати. Голосування розпочали, попри прохання деяких депутатів, без перерви, вносячи на розгляд кожне питання окремо, а не пакетом.

Більшості звернень на надання дозволу щодо розробки надр депутати відповіли відмовою.

Зокрема, йдеться про відмову в прийняті питання "Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону публічному акціонерному товариству "Укргазвидобування" спеціального дозволу на видобування газу природного, конденсату та супутніх компонентів Горобцівсько-Відрадненського родовища на території Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів Полтавської області у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр".

В інших питаннях, у яких теж відмовили, йшлося про розробку Матвїївського родовища на території Котелевського району, Тимофіївського родовища на території Гадяцького району, Абрамівської площі на території Машівського та Карлівського районів, вільної площі на території Машівського та Новосанжарського районів, Зв’язівської площі на території Миргородського району, Федорівської площі на території Карлівського району, Шафранівської, Дружинівської, Клюшниківської, Майорівської, Зуївської, Рунівщивської та Михайлівської площ в інших районах Полтавщини.

політика, надра, сесія, Укргазвидобування

За темою:

  • Валерія Прядка випустили із зали суду під заставу
  • Депутата обласної ради затримали за підозрою у корупції
  • У Полтаві відкрили представництво Почесного консульства Чорногорії в Україні
  • Топ-5 за тиждень :