ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

1169


Одразу кілька установ подали до суду на "АвтоКрАЗ": вимагають стягти боргів на сотні мільйонів та визнати підприємство банкрутом

У судах розглядаються дві справи про банкрутство та ще кілька справ про стягнення боргів з кременчуцького підприємства "АвтоКрАЗ". Претензії кредиторів сягають астрономічної суми: понад 800 мільйонів гривень.

Фото tsn.ua

Державний "Ощадбанк" уже понад півроку намагається визнати "АвтоКрАЗ" банкрутом та стягнути 814 мільйонів 747 тисяч гривень, забезпечені заставою боржника, а також 56 мільйонів 883 тисячі гривень пені. В іншій справі, де кредитор "Аконіт-ДС" також вимагає визнати банкрутом "АвтоКрАЗ" та стягнути 2 мільйони 287 тисячі гривень, відповідач повністю визнав вимоги позивача. Тобто фактично кременчуцьке підприємство у суді погодилось визнати себе банкрутом.

На даний час Господарський суд Полтавської області веде спір із Господарським судом міста Києва щодо підсудності даних справ. Зокрема, обидві справи про банкрутство полтавські судді хотіли віддати на розгляд київським колегам. Однак Господарський суд міста Києва повернув їх на розгляд до Полтави.

Ще один судовий позов подав Банк "Фінанси і Кредит", у якому він просить стягнути з ПАТ "АвтоКрАЗ" 2,5 мільйона гривень у якості поручителя за кредит Херсонському заводу карданних валів. Суд також розглядає позов ТОВ "Сучасні вантажівки" про стягнення 369 128,20 грн. Окрім перерахованого вище, варто очікувати й позов від кременчуцького Пенсійного фонду, якому підприємство заборгувало 785 тисяч 442 гривні.

Ситуацію ускладнює той факт, що "без п’яти хвилин" банкрут ПАТ "АвтоКрАЗ" є виконавцем оборонних замовлень для Міністерства оборони України. Адже відповідно до "Основних показників державного оборонного замовлення на 2016 рік", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2016р. № 64-1, між Міністерством оборони України на ПАТ "АвтоКрАЗ" укладені державні контракти на виготовлення та поставку військової автомобільної техніки від 16.03.2016р. № 247/1/16/12, від 16.03.2016р. №247/1/16/16.

Цікаво, що одне з підприємств холдингу – ТОВ "Торговий дім "АвтоКрАЗ", незважаючи на скрутну ситуацію, продовжує вигравати державні тендери на постачання автомобільної техніки. Зокрема, компанія зі статутним капіталом в 1000 гривень у жовтні 2016 року виграла тендер на поставку 17 бензовозів для ПАТ "Укргазвидобування" на суму понад 33 мільйони гривень. Раніше, у липні 2016 року Торговий дім "АвтоКрАЗ" виграв тендер на суму 14,3 мільйона гривень щодо поставки спецтехніки для перевезення вантажів у для ПАТ "Укртранснафта". Але наведені суми є в десятки разів меншими за позовні вимоги кредиторів, які розглядаються судами.

АвтоКрАЗ, банкрутство, суд, бізнес

За темою:

Топ-5 за тиждень :