ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

766


Отримати субсидію відтепер можна лише після погашення або реструктуризації боргів

Із 1 травня 2017 року в разі наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг згідно діючого законодавства субсидія громадянам не перепризначається.

Організації-надавачі житлово-комунальних послуг узгодили з органами соцзахисту механізм перепризначення субсидій для населення за умови наявності заборгованості.

Субсидія призначається на 12 місяців. Окремо робиться розрахунок на опалювальний і неопалювальний сезони. З 1 травня вступив у силу новий механізм обрахування субсидій. Тепер до уваги беруться доходи й за перший квартал року.

Інформацію про доходи за січень, лютий, березень податкова служба почала давати нам лише на початку червня. Тому ми розпочинаємо перепризначення субсидій лише з травня. Автоматично розглянемо кожну справу, проведемо всю необхідну роботу й перепризначимо субсидії, тож самостійно звертатися до управління не потрібно

 — заявила Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко.

Виключення становлять особи, котрі отримують субсидію на скраплений газ і тверде паливо або винаймають житло за договором найму. Лише в цих двох випадках необхідне щорічне звернення. Для тих громадян, які отримували субсидію до 1 травня 2017 року, обрахування здійснюватиметься автоматично.
Про перепризначення повідомлятимуть населення планово. По сільських районах повідомлення надсилатимуться протягом червня та до 10 липня включно, по міських — до 30 липня.

Затримка обумовлена великим  обсягом роботи, адже необхідно перерахувати до 365 тисяч справ. У індивідуальному повідомленні, надісланому на вашу адресу, міститиметься вся необхідна інформація, тож чекайте й перевіряйте поштові скриньки.

Людмила Корнієнко рекомендує найбільше пильнувати тим споживачам, які мають борг за два місяці й більше, не залежно від суми, обов’язково погасити або звернутися до підприємства-надавача послуг для реструктуризації. Управління не в змозі перепризначити субсидії боржникам, оскільки про борги повідомляється миттєво, і доводиться надсилати відмову.

Тож з 1 травня 2017 року в разі наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг згідно діючого законодавства субсидія не перепризначається.

У  зв’язку з цим усім одержувачам субсидій, у яких є борги з оплати будь-яких житлово-комунальних послуг, необхідно терміново звернутися до організації, яка надає вказану послугу, та вирішити питання погашення боргу або укласти договір про його реструктуризацію, повідомляє прес-служба ОДА.

Якщо протягом двох місяців заборгованість буде погашено або укладено договір про її реструктуризацію — субсидія призначається з 1 травня. У разі несплати впродовж двох місяців наявних боргів або не укладення договору щодо їх реструктуризації (по кожній організації) — субсидія на наступний строк буде призначена з того місяця, в якому документально підтверджено сплату боргу або укладення договору його реструктуризації.

Інформацію про наявну заборгованість можна отримати у відділах обслуговування споживачів організацій-надавачів житлово-комунальних послуг.

субсидії, влада, гроші, економіка, ОДА, борг, ЖКГ

За темою:

Топ-5 за тиждень :