ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

146


Під Полтавою обіцяють добудувати протитуберкульозний диспансер

Кабінет Міністрів України днями затвердив відкорегований проект будівництва Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансера. Тут планують завершити третю чергу будівництва.

Президент Порошенко у Полтаві/Фото прес-служби ОДА

Роботи з будівництва протитуберкульозного диспансеру розпочалися ще 24 роки тому. Воно проходило у три черги через брак фінансування. Першу чергу ввели в експлуатацію у 2004 році, другу — у 2011-му.

Проектну документацію будівництва третьої черги на об’єкті розробило полтавське підприємство "ДПІ містобудування "Міськбудпроект". Компанія "Укрдержекспертиза" надала по ньому позитивний висновок. Після цього проект затвердили розпорядженням Кабміну. У серпні 2011 року розпочалися роботи. Третя черга будівництва включає в себе перший і другий пускові комплекси.

У 2013 році проектна документація пройшла корегування. Її привели до діючих на той час будівельних норм, технологій і вимог стандарту інфекційного контролю за туберкульозом у відповідних закладах. Підприємство "Укрдержбудекспертиза" надало експертний звіт, а Кабмін затвердив відкорегований проект. У минулому та цьому роках проектна документація знову зазнала змін, її знову привели до чинних будівельних норм. Тепер вона включає розробку розділів із забезпечення надійності та безпеки й інженерно-технічних заходів цивільного захисту. Крім того, за останнім проектом будівля стане енергоефективнішою. "Укрдержекспертиза" затвердила відкорегований проект. А позавчора це зробили і на засіданні Кабміну.

Роботи з будівництва першого пускового комплексу вже завершені. До його складу входять діагностичний блок головного корпусу на чотири поверхи, споруда знезараження стічних вод, дизельна електростанція, розширення та добудова існуючої котельні, повідомили в ОДА. Другий пусковий комплекс включатиме стаціонарний блок на 350 ліжок у палатах боксованого типу та харчоблок.

У Полтавській ОДА цей соціальний об’єкт називають дуже важливим. Це обумовлено епідемією туберкульозу, адже ця хвороба займає перше місце в структурі смертності від інфекційних та паразитарних хвороб в Україні. За ходом виконання робіт на об’єкті можна буде слідкувати на порталі "Будуємо Прозоро!". Там також наявна інформація про інші забудови: дані замовника, вартість проекту, посилання на закупівлі на порталі "ProZorro".

Нагадаємо, що рік тому, у травні 2016-го, під час робочого візиту до Полтавщини протитуберкульозний диспансер відвідав Петро Порошенко.

здоров'я, туберкульоз, будівництво, ОДА

За темою:

  • Турки збудують на Хорольщині об'їзну дорогу
  • Міськрада не дала згоду на нові скандальні забудови. ФОТО
  • Земельна комісія міськради не підтримала будівництво житлового будинку поряд із Кадетським корпусом
  • Топ-5 за тиждень :