ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

206


У Полтаві примусово утримувалися понад 40 людей

У Полтаві поліцією та прокуратурою області викрито незаконну діяльність однієї з громадських організацій, представники якої силою викрадали та примусово утримували в приміщенні понад 40 громадян.

Фото Нацполіції

Поліцією встановлено, що на території України здійснює свою діяльність громадська релігійна організація, яка зареєстрована в одній із областей України. Засновниками цієї організації є двоє чоловіків та жінка.

Зазначена організація має свої відокремлені підрозділи – філії в різних областях. Така філія існувала і в Полтаві. Керував полтавською обласною філією 39-річний місцевий чоловік.

Під час проведення оперативно-слідчих заходів виявилося, що дозвільні документи на здійснення благодійної діяльності у представників релігійної організації відсутні. Згідно з офіційним прейскурантом, викладеним у мережі інтернет, дана організація займалася реабілітацією (медичним або психотерапевтичним лікуванням) осіб, які схильні до наркотичної, алкогольної та ігрової залежності

 — пояснили суть справи в поліції.

Замовлення на незаконне позбавлення волі здійснювали родичі потерпілих. Після отримання коштів від замовників працівники цього релігійного закладу прибували до місця перебування потерпілих. Представлялися працівниками поліції. Потім під приводом з’ясування певних обставин доставляли людей до вказаного закладу і примусово їх там утримували. У разі вчинення опору потерпілими їх доставляли до закладу силою. Доставлені особи утримувалися без їх добровільної згоди в неналежних умовах та отримували неналежний раціон харчування. За свідченнями потерпілих, над ними знущалися та били. Їм категорично заборонялося залишати територію закладу. Доступ до спілкування із зовнішнім світом був заборонений. Заборонялося користуватися навіть засобами зв’язку. А за порушення розпорядку людей карали

 — ідеться далі в повідомленні.

26 квітня поліція та прокуратура провели ряд санкціонованих слідчих заходів за адресою розташування даної філії в Полтаві. Під час обшуків поліцейські виявили понад сорок людей, які незаконно там утримувалися.

Відомості про факти незаконного позбавлення волі та викрадення людей з подальшим їх утриманням та забороною залишати приміщення всупереч їх волі, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за кваліфікуючими ознаками ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

За даними ЗМІ, діями організації керував Олег Пурімов, відомий як пастор церкви "Нове Покоління". Пурімов очолив так звану церкву у Полтаві в 2014 році, після початку військових дій на Донбасі, де він працював до цього.

Свої проповіді Пурімов присвячував релігіозним та філософським темам. Ось одна з останніх проповідей Пурімова в Палаці культури залізничників у Полтаві.

кримінал, поліція, реабілітація, афера

За темою:

  • День відкритих дверей влаштовує патрульна поліція Полтави
  • Підкуп полтавських поліцейських: затвердили обвинувальний акт відносно Прядка
  • Алкотестер показав у таксиста перевищення допустимої норми у 16 разів
  • Топ-5 за тиждень :