19:20 19.11

"Полтава" на штучній траві ледь не розгромила колишню команду свого тренера

У матчі 20-го туру першої ліги ФК "Полтава" обіграв ПФК "Суми" - 3:1, перервавши власну триматчеву безвиграшну серію. Усі голи було забито в другому таймі. Гра проходила на штучному полі бази ФК "Полтава".

Ця гра мала відбутися в Сумах - але там сьогодні грали клуби УПЛ, саме тому суперники зустрічалися в Полтаві, на штучному полі навчально-тренувальної номінальних гостей.

Уже на першій хвилині виник перший епізод: на лівому фланзі Кушніренко обігрався з Трояновським, останній подав у штрафний, але Лісовий у падінні ножицями пробити сильно не зумів. Гості організувавли атаку у відповідь на сьомій хвилині. Перехоплення м'яча в центрі поля вилилося у гарний прохід, котрий майже розстрілом Кринського завершував Жаріков - але молодий голкіпер "Полтави" відбив його удар.

У першому таймі команди обмінювалися цікавими моментами, які в голи не втілювалися. Міг забивати Насібулін, коли Дегтярьов у центрі поля підхопив м'яч після атаки "Сум", помчав уперед, віддав ідеальний пас на хід Владиславу, а той маневром дезорієнтував захисника, але повз воротаря не пробив.

На 25-й хвилині вже "Суми" могли відкрити рахунок, коли Душин після перехоплення біля своїх воріт промчав лівим флангом, змістився в центр і відпасував на Брікнера, який, прибравши на замасі захисника, сильно і потужно пробив у хрестовину. На добивання першим устиг Гребенюк - але ідеальний сейв здійснив Кринський.

Надалі полтавці посилили тиск. 28-ма хвилина - навіс Вовкодава з правого флангу прицільним ударом головою завершував Дегтярьов, але ворота у красивому стрибку врятував Кліщук. 31-ша хвилина - знову навіс, цього разу з лівого краю у виконанні Кушніренка - і знову з лінії воротарської б'є головою Дегтярьов, але цього разу вище воріт.

"Суми" відповідали не дуже частими атаками, але небезпеку створювали. Зокрема, на 37-й хвилині, коли Брікнер неподалік від штрафного майданчика суперників коротко відпасував на Богачова й удар того здалеку з другої спроби зафіксував Кринський.

Закінчився перший тайм ще одним моментом "Полтави", коли Насібулін із другої зони віддав середню передачу низом на фланг на Трояновського, той продовжив на Лісового, але Максимові, хоч і бив він лівою дуже сильно, вдалося лише струснути сітку огородження за воротами...

У другому таймі полтавці продовжили нагнітати обстановку біля воріт "Сум". На 51-й хвилині Лісовий закинув "черпачком" пас на Трояновського, який опинився сам перед голкіпером "Сум", сильно пробив лівою, але той упорався з пострілом.

А на 60-й хвилині тиск приніс перший результат. Трояновський уже звично подав із лівого флангу, подача виявилася зависокою і її за межами воротарського майданчика скидкою продовжили на Вовкодава. Той сходу приклався лівою, але удар не вийшов і м'яч зрізався. Проте полтавці зберегли його в полі, пас на Дегтярьова, якого захисники прогавили прямо навпроти воріт. Його удар був точним - 1:0.

На 65-й хвилині Дегтярьов міг подвоїти перевагу, але свій шанс утратив, не реалізувавши вихід сам-на-сам. У ці хвилини сумчани значно "здали" в порівнянні з першим таймом, а полтавці зарухалися набагато активніше.

Саме тому за кілька хвилин і другий м'яч влетів у ворота Кліщука - і знову через розконцентрованість гравців "Сум". На 69-й хвилині знову на лівому фланзі дали вільно прийняти м'яч і пройти Трояновському, знову він без перешкод подав, а в єдиноборстві воротар "Сум" Кліщук відбив м'яч на Лісового, котрий знову-таки самотньо чатував на лінії штрафної площі - і безперешкодно пробив у сітку, забивши свій другий м'яч.

Надалі полтавці не припиняли атакувати. Спершу була пристрілка - на 74-й хвилині після закидання Трояновського до карного майданчика Дегтярьов не зумів своїм ударом перекинути Кліщука - а потім прийшов і третій м'яч. На 78-й хвилині після перехоплення в центрі поля на правому фланзі атаки "Полтави" м'яч доставили до Насібуліна, той протяг його вперед і віддав далі ліворуч на Трояновського, чимдуж помчавши до штрафної. Трояновський низом одним дотиком катнув на хід Насібуліну, на перехоплення якому вийшов воротар, а Влад м'яко відправив м'яч уздовж воріт, де його пас замкнув Дегтярьов, нарешті вдруге реалізувавши один зі своїх численних моментів - 3:0.

Після голу полтавці контролювали м'яч, але вже на останніх хвилинах команда Кікотя (і колишня - Ярошенка) спробувала грюкнути дверима. Спершу на 90-й хвилині Богачов із пасу Койдана з правого краю (це все відбувалося вже у штрафному майданчику "Полтави") пробив у штангу, а на 93-й після подачі штрафного Богачовим з правого краю Кринський вийшов на перехоплення, але його і захисників випередив Кравчук, влучно пробивши головою.

Отже, полтавці, номінальні гості цього поєдинку перемогли 3:1 колишню команду свого нинішнього тренера, перервавши триматчеву програшну серію і завершивши сезон перемогою.

Юрій Ярошенко, головний тренер "Полтави":

До цієї гри ми підійшли не в найкращому психологічному стані після трьох поспіль поразок. Хоча організацією гри в тих поєдинках ми були задоволені, але забити не могли, пропускали у власні ворота і закінчували їх через це із поганим настроєм. Реалізація шкутильгала. А в цій грі дуже багато важило те, хто першим заб'є. У "Сум" не дуже гарний психологічний стан, є заборгованість за і без того невеликою зарплатою, плюс це остання гра сезону - футболісти вже думають про домашній затишок. У сумчан молода і перспективна команда, у нас же футболісти трохи старші, з досвідом, змогли скерувати й посилити гру в першому таймі, а їхня молодь із цим не впоралася. Єдине, чим ми не задоволені - ніяк не можемо зіграти "на нуль". Це проблема команди - багато дозволяємо супернику, а оборонятися ж маємо починати від нападу. Але це вже завдання на зиму

- зізнався тренер полтавців.

Перша ліга, 20 тур

ФК Полтава - ПФК Суми - 3:1

Голи: Дегтярьов 60, 78, Лісовий 69 - Кравчук 90+2.

Полтава: Кринський - Вовкодав, Ковтун, Парамонов, Кушніренко - Сокуренко, Лісовий (Лещенко 70) - Зеленевич (Гуськов 46), Насібулін, Трояновський - Дегтярьов (Іванов 81). Запасні: Мусієнко, Воронченко. Головний тренер Юрій Ярошенко.

Суми: Кліщук - Медведєв, Суходуб, Кравчук, Приходько - Лучик, Богачов, Брікнер - Душин, Гребенюк (Разуваєв 72) - Жаріков (Федосов 65, Койдан 79). Запасні: Литвиненко, Процишин, Ігнатенко, Кабанюк. Головний тренер Павло Кікоть.

Гірник-Спорт - Миколаїв - 3:1

Голи: Яворський 37, 80, Моїсеєнко 42 - Саркісян 85-пен.

ГС: Ситников, Ломко, Моїсеєнко, Пернацький, Павлик, Ченбай, Корольков, Яворський (Прутян 90+1), Крапивний, Малєй, Кириєнко.
Миколаїв: Чумак, Дударенко, Бессалов, Берко (Саркісян 46), Батюшин (Ковальов 46), Шаврін, Момот (Кошелюк 75), Павлов, Буличов, Сартина, Рогозинський.

Осінню частину сезону команда Ігоря Жабченка завершила на 15-му місці (19 очок), а ФК "Полтава" - на 11-й позиції (26 очок) серед 18 команд першої ліги.