19:23 13.11

"Полтава" під недільним дощем утретє поспіль програла в чемпіонаті першої ліги

Футбольна "Полтава" вдома в матчі 19-го туру першої ліги під дощем зазнала третьої поспіль поразки, мінімально програвши "Арсеналу-Київ" завдяки голу Есеоли і дограючи поєдинок у меншості.

Поле стадіону "Локомотив" у Полтаві, де грали команди, хоч і витримало кількаденні опади, але все одно було грузьким, тому багато яскравих моментів команди не створили, принаймні, в першому таймі. Плюс кияни, з якими полтавці до гри мали рівну кількість очок - по 23 - виїхали зі столиці в день матчу, о пів на шосту ранку, і грали на фоні втоми від дороги.

Небезпечних епізодів в першій 45-хвилинці було всього нічого. Перший момент на третій хвилині господарі організували після стандарту: подачу з кутового сильним ударом головою завершував Ковтун, але на місці виявився воротар Сітало. І лише на 38-й хвилині був момент у гостей - український форвард нігерійського походження Есеола створив небезпечний епізод. Костюченко після власного ж вкидання ауту прострілив із правого флангу, але форвард киян у боротьбі з захисником пробити сильно не зумів.

У цьому проміжку команди продемонстрували багато боротьби, заробили по жовтій картці. Полтавці свій склад у порівнянні з двома програшними поєдинками не змінювали - немає рівноцінної заміни, тому грали на фоні втоми. Плюс дощ псував дальні передачі, а спроби комбінувати в центрі поля наражалися на пресинг із боку гостей.

У другому таймі перебіг подій змінився, моментів стало набагато більше. На 48-й хвилині полтавці вовтузилися з м'ячем під пресингом суперника в центральному колі, Іван Білий його перехопив, пройшов кілька метрів і дав пас на хід Есеолі. За ривком того захисник не встиг, приблизно з лінії штрафної форвард пробивав низом - урятував Кринський. 52 хвилина - вже Лісовий у "Полтави" віддав коротко в центрі Трояновському, той після проходу пробив здалеку - лише кутовий.

55-та хвилина - екс-гравець дублерів "Ворскли" Джемаль Кізілатеш із центру поля віддав діагональ на колишнього футболіста "Полтави" Семенюка на лівий край, Сергій навісив до карного майданчика, але Черненко невдало завдав удару, він вийшов слабким і знову м'яч забрав Кринський. Відповідь "Полтави": Зеленевич, отримавши м'яч після атаки лівим флангом перед штрафною площею, віддав праворуч на Гуськова, який вийшов на заміну на правий фланг, а той чи-то бив, чи-то прострілював, але на дальній штанзі на таку передачу трохи не встиг Трояновський.

На 63-й хвилині полтавці втратили стовідсоткову нагоду забити - на чудовий пас із глибини поля Максим Зеленевич зреагував, але не зміг приборкати мокрий м'яч.

І за правилом "не забиваєш ти - забивають тобі" у черговому небезпеному епізоді "Полтава" пропустила. Після атаки "Арсенала" господарі відбилися, довгою передачею намагалися вийти в контратаку, але вкотре вже за такої тактики втратили м'яч. Той опинився у Джемаля, який перебував ближче до позиції лівого півзахисника, він миттєво переадресував його на інший край, де насамоті полтавці залишили Черненка. Руслан сильно пробив низом - його постріл відбив Кринський, але на добивання, випередивши захисника, першим устиг все той же Есеола - 1:0.

Полтавців такий перебіг подій, звісно, зовсім не влаштовував, вони в другому таймі і без того в обороні не відсиджувалися, а тут побігли відіграватися всіма силами. На 73-й хвилині високий навіс із лівого флангу від Трояновського в єдиноборсті з воротарем Сіталом замикав головою Кушниренко - але зфолив у боротьбі і гол не зарахували, а за участь у штовханині після того свій "гірчичник" отримав ще один екс-гравець "Полтави" Білий.

Націлившись на те, щоб відігратися, "Полтава" оголювала тили, чим користувався "Арсенал". 75 хвилина - Есеола після закидання на хід (знову полтавці надто довго вовтузилися з м'ячем у центрі поля) обіграв опонента на правому фланзі, віддав пас на лінію штрафного майдансика Джемалю, той одного суперника прибрав на замасі, але інший оборонець пробити завадив. 82 хвилина - вже Семенюк ліворуч обіграв Кушниренка, прострілив на лінію штрафного, де Джемаль фактично розстрілював ворота, але чудовий сейв здійснив воротар "Полтави" Кринський. Ще раз молодий голкіпер продемонстрував майстерність на 85-й хвилині, коли по черзі відбив дальній удар Домбровського з-за меж штрафної площі і одразу ж упорався з добиванням Есеоли.

У ці хвилини полтавці в атаці виглядали непереконливо. Лиш на 83-й хвилині після навісу з лівого флангу Гуськов сильно бив правою ногою - м'яч пройшов повз дальню стійку. Та ще на 90-й хвилині той же Гуськов навісив справа, але Трояновський з кількох метрів від воріт пробив головою надто вже невдало.

На 87-й хвилині господарі взагалі залишилися в меншості - за симуляцію (на думку арбітра Бондаренка з Одеси) другу жовту картку отримав Соломка.

Поставити ж знак оклику в грі міг Пилипенко, котрий вийшов на заміну, але ідеальний момент, коли його вивели фактично сам-на-сам із Кринським, знову став бенефісом молодого воротаря "Полтави".

Тож, маючи чимало нагод для взяття воріт у другому таймі, кияни, тим не менше, вдовольнилися мінімальною перемогою на виїзді, а от полтавці програють уже третій матч поспіль. У таблиці "Полтава" лишилася одинадцятою.

Перша ліга, 19 тур

ФК Полтава - Арсенал-Київ - 0:1

Гол: Есеола 71.

Полтава: Кринський, Кушниренко, Ковтун, Парамонов, Лещенко, Вовкодав (Воронченко 79), Лісовий, Соломка, Зеленевич (Іванов 84), Трояновський, Дегтярьов (Гуськов 56). Запасні: Мусієнко, Сокуренко, Насібулін. Головний тренер Юрій Ярошенко.

Арсенал: Сітало, Костюченко, Аксьонов, Білий, Голіков, Турчанов, Домбровський (Матвєєв 90), Черненко, Джемаль (Пилипенко 86), Семенюк, Есеола. Запасні: Іванов, Тименко, Биковський, Литовчак. Головний тренер Сергій Литовченко.

Попередження: Соломка 19, Парамонов 89 - Есеола 17, Голіков 66, Білий 74.

Вилучення: Соломка 87 (друга жовта картка).

"Гірник-Спорт" із Горішніх Плавнів свій матч проти "Іллічівця" на виїзді проведе завтра, 14 листопада. У таблиці представники Полтавщини - підопічні Ігоря Жабченка поки що передостанні.