ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 04.02


Полтавці передали на фронт книгу, присвячену Іванові Франку

Днями полтавські просвітяни передали воїнам східного фронту та учням низки полтавських шкіл нове видання, присвячене 160-річчю з дня народження Івана Франка - "Сойчине крило".

Упорядкував книгу та написав передмову до неї депутат Верховної Ради попередніх скликань, дисидент-шестидесятник, голова Полтавського обласного товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський. 

Публікуючи "Сойчине крило", хочу, щоб, передусім, молодь побачила Івана Франка не тільки революціонером, видатним поетом, яскравим публіцистом, науковцем, великим трудівником на українській ниві, одне слово Каменярем, яким він безперечно і був, але ще й блискучим прозаїком, який міг глибоко-глибоко заглянути у людську душу і побачене донести людям. Книга призначена для молоді і її метою є свідчити сучасному поколінню колосальне багатство української літератури. Опанувати все це багатство, засвоїти його ідейне, емоційне, естетичне, філософсько-культурне наповнення таким чином, щоб воно стало невід'ємною складовою світогляду сучасної української молоді - є надметою збірника 
- зазначив Микола Кульчинський.

"Сойчине крило" умістило твори українських письменників і громадсько-політичних діячів. Віддаючи шану Івану Франкові, починається збірник уривком із його поеми "Великі роковини". Полтавщина літературна репрезентована прекрасною прозою Григора Тютюнника та фантастичним оповіданням "Король Маган" авторства першого голови Полтавського міського товариства "Просвіта" (1917 рік) Грицька Коваленка. Вміщено також оповідання "Дівчатка" нашої сучасниці, відомої української письменниці Оксани Забужко та новели редактора всеукраїнського культорологічного тижневика "Слово Просвіти" Любов Голоти. Подано твори 23-х письменників і публіцистів - це лиш дещиця з того огрому української літератури, що створений кращими синами й доньками нашого народу. Серед авторів, окрім Івана Франка - оповідання та новели Степана Васильченка, Михайла Коцюбинського, Олекси Різниківа, Богдана Лепкого, Василя Стефаника, Євгена Гуцала, Бориса Антоненка-Давидовича, Людмили Старицької-Черняхівської, Миколи Хвильового, Богдана Жолдака, Юрія Косача, Миколи Хвильового. Публіцистика представлена актуальним дотепер есе Івана Багряного "Чому я не хочу вертатись до СРСР" і не менш актуальними виступами В´ячеслава Чорновола і Євгена Сверстюка на Міжнародному конгресі політв'язнів комуністичних режимів, що відбувся у 1993 році в Києві, повідомляє прес-центр Полтавського обласного товариства "Просвіта".

Днями полтавські просвітяни передали "Сойчине крило" воїнам східного фронту та учням полтавських шкіл.

культура, література, Просвіта, Іван Франко, війна, школа, діти

За темою:

  • "Пливи рибо любов" - стартував літературний конкурс на Полтавщині 
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.