ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

330


Полтавці слухали шум вітру та ксилофон із кісток мамонта

22 листопада в Полтавській обласній бібліотеці відбувся показ документального фільму "Первісний авангард" режисера Олега Володкевича про автентичні й українські народні інструменти.

Фото зі спільноти "УкрКіноХроніка"/Фейсбук

Стрічка, створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно, є аудіовізуальним дослідженням, адже розповідає про автентичні українські музичні інструменті – їх виникнення, перетворення, побутування.

Протягом фільму глядачі разом із творчою командою проходять шлях від легких звуків вітру в простій очеретині до потужного сучасного звучання оркестру народних інструментів.

Коли Богдан Жолдак написав сценарій цього фільму, він сказав, що в Україні понад п'ятдесят народних автентичних інструментів. В якій країні ще стільки інструментів є? Цей фільм можна робити одразу багатосерійним. У нас показана взагалі еволюція, від початку розвитку, появи інструментів. Від звуків природи - шуму очерета, мушлі – до духових, струнних, смичкових. Є ще такий цікавий факт, про який я сам дізнався вже коли ми почали роботу над фільмом. Виявляється, що скрипка в Х столітті ще не була ніде зафіксована, а у нас в Софії Київській вона зафіксована на фресці, де було перше зображення музики зі смичковим інструментом, який називався "гудок" у древньому Києві. Тому є така гіпотеза, що скрипка, можливо, навіть була винайдена київськими майстрами. У нашому фільмі розповідається про еволюцію духових інструментів – теленки, зозулівки, дводенцівки, сопілки, флейти. Ми розповідаємо, як інструменти з'являлись і удосконалювались аж до органу, наприклад. Також мова йде про такий артефакт, як ксилофон із кісток мамонта, створений первісною людиною

– розповів режисер фільму Олег Володкевич.

За його словами, робота над фільмом вдалась не настільки, як мріяла творча команда, не всі задуми вдалося втілити в життя.

На жаль, не всі матеріали нам вдалося використати – наприклад, ті ж шуми природи. Ми багато відзняли, але не встигли змонтувати. Бо "піджимали" терміни, Державне агентство з питань кіно встановило дату, до якої стрічка мала бути змонтована, тож зробили все, що встигли. І, на превеликий жаль, маємо звук не тієї якості. Це дуже важливо, адже фільм, в перчу чергу звуковий

– поділився режисер.

Полтавщина стала першим регіоном, куди приїхав фільм після прем’єри, яка відбулася 3 листопада в Києві.

Мої друзі кілька місяців тому розповіли мені, що знімається така стрічка, познайомили з творчою командою – зокрема, з Олегом Володкевичем, тож ми ще до прем'єрного показу в Києві домовились, що фільм привезуть і до нашого міста

– розповідає Людмила Верещагіна, ініціатор кінопоказу в Полтаві.

Організатором події став Полтавський осередок ГО "Крим-SOS", взявши на себе витрати з організації поїздки представників знімальної групи до нашого міста.

Спочатку захід планувався, як показ фільму для вимушено переміщених осіб, а потім ми вирішили поділитися цією інформацією з усіма полтавцями. Крім того, ми плануємо з Олегом Володкевичем провести відшукання різних, інколи дуже сумних, історій переселенців і зняти про це фільм

– повідомила подробиці координатор проекту ГО "Крим SOS" у Полтавському регіоні Валентина Буглак.

У другій частині творчого вечора учасники "Театру сучасного діалогу" представили глядачам "Монологи переселенця" – уривки з документальної вистави, яка написана на основі реальних історій сучасних українців.

культура, кіно, музика, Володкевич

За темою:

  • У Полтаві відкрили фотовиставку, присвячену Японії
  • Полтавці святкують Міжнародний день йоги
  • Просто неба у Полтаві співали пісні Цоя
  • Топ-5 за тиждень :