ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

383


Полтавці з лампадками пройшли скорботною ходою в пам’ять про жертв голодоморів

Декілька сотень полтавців із лампадками пройшли скорботною ходою в День пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Фото Олега Журавльова

Люди прийшли на Театральну площу, де запалили лампадки та приєдналися до всеукраїнської хвилини мовчання, яка пройшла по всій крані о 16:00.
Я думаю, що серце кожного з нас стискається, коли ми згадуємо наших загиблих співвітчизників, тих українських дітей,у яких було відібране дитинство і які відійшли у вічність голодною, страшною смертю. Я хочу звернутися до тих, хто прийшов взяти участь у цій ході - ми мусимо вести себе гідно пам’яті наших співвітчизників, українців, які загинули внаслідок геноциду. Ми маємо зберегти молитовний та зосереджений дух та з такими думками йти до Свято-Успенського собору. Ця молитва має бути у душах кожного українця, для кожного, хто має хоч краплю самоповаги. Ми маємо поважати себе, поважати свій народ і мусимо пам’ятати такі жахливі, але для нас одночасно і трепетні події, тільки тоді ми будемо сильною нацією  
- проголосив архієпископ полтавський та кременчуцький Владика Федір.
По вулиці Соборності сотні полтавців пройшли до Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ КП, де відбулось поминальне богослужіння.
У щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада, окрім лампадок люди несли невеликі символічні снопи з колосків, обгорнуті траурними стрічками.
Традиційно в цей день люди відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

історія, пам'ять, Голодомор

За темою:

  • Просто неба у Полтаві співали пісні Цоя
  • У Полтаві відкрили меморіальну дошку Параджанову. Фото
  • 68 років тому народився Віталій Старухін. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :