ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:15 05.04


Полтавські судді визнають документи ЛДНР, керуючись прикладом Намібії

Частина суддів Полтавщини при ухваленні своїх рішень керуються документами, виданими терористичними організаціями "ДНР" та "ЛНР". В якості обґрунтування вони посилаються на міжнародну судову справу Намібії.

5 квітня 2017 року екс-чиновник режиму Януковича Андрій Портнов опублікував на своїй сторінці у соцмережі посилання на рішення судді Октябрського райсуду Полтави Наталії Тімошенко від 16 червня 2016 року, в якому вона на підставі пред’явлених заявником документів із окупованої території визнає особу померлою та зобов’язує полтавський відділ РАЦС провести державну реєстрацію смерті особи у місті Донецьк (Донецька народна республіка).
Як виявилося при подальшому пошуку в реєстрі судових справ, частина полтавських суддів також визнають документи терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР". Зокрема, колега Наталії Тімошенко, суддя Октябрського райсуду Ірина Блажко у рішенні від 1 грудня 2016 року зазначає:

«Судом встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла 20 жовтня 2016 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, виданим Київським відділом запису актів цивільного стану м.Донецька Державної Реєстраційної палати Міністерства юстиції Донецької народної республіки» актовий запис №1119 від 26 жовтня 2016 року свідоцтво серії ДНР №045632 (а.с.2)»  

На підставі свідоцтва про смерть, виданого так званим "Мінюстом ДНР", суддя ухвалює рішення на користь заявника.

Ще далі пішли суддя Полтавського районного суду Стелла Цибізова та суддя Пирятинського районного суду Наталія Нагорна. Визнання документів терористичних організацій вони обґрунтовують Консультативним висновком Міжнародного суду ООН від 21 червня 1971 року "Юридичні наслідки для держав щодо триваючої присутності Південної Африки у Намібії". У ньому зазначено, що держави - члени ООН зобов'язані визнавати незаконність і недійсність триваючої присутності Південної Африки в Намібії, але "у той час як офіційні дії, вчинені урядом Південної Африки від імені або щодо Намібії після припинення дії мандата є незаконними і недійсними, ця недійсність не може бути застосовна до таких дій як, наприклад, реєстрація народжень, смертей і шлюбів".

Враховуючи викладене суд вважає за можливе застосувати названі загальні принципи ("Намібійські винятки"), сформульовані в рішеннях Міжнародного суду ООН та Європейського суду з прав людини, в контексті оцінки документів про народження дитини, виданих закладами, що знаходяться на окупованій території, як доказів, оскільки суд розуміє, що можливості збору доказів народження дитини на окупованій території можуть бути істотно обмеженими, у той час як встановлення цього факту має істотне значення для реалізації цілої низки прав людини, включаючи право на повагу до приватного та сімейного життя та інших

 — так звучить аргументація судді Нагорної у судовому рішенні від 8 вересня 2016 року.

Однотипні справи про визнання особи померлою на підставі документів "ДНР" та "ЛНР" знаходимо у суддів Ленінського райсуду Полтави Наталії Крючко, Семенівського райсуду Полтавської області Віктора Харченка, Київського райсуду Полтави Тетяни Турченко та інших. Загалом – кілька десятків справ. Наприклад, суддя Турченко визнає померлою особу, яка, згідно документів терористів була поранена на окупованій території вогнепальною зброєю в голову. Очевидно, що мова може йти про вбитого на фронті терориста.  

Рішення суддів, ухвалені на підставі документів так званих "ДНР" та "ЛНР" можна знайти самостійно, скориставшись єдиним реєстром судових рішень. Зокрема, у пошуку потрібно вказати ключові наступні ключові слова:
- місто Донецьк (Донецька Народна Республіка);
- місто Луганськ (Луганська Народна Республіка).
- реєстраційної палати Міністерства юстиції Донецької Народної Республіки;
- реєстраційної палати Міністерства юстиції Луганської Народної Республіки.

Варто зауважити, що не всі рішення, в яких розглядаються заяви про визнання осіб із окупованих територій померлими, ухвалюються на підставі документів незаконних збройних формувань. Так, більша частина суддів все ж таки не визнає їх належними доказами, а рішення ухвалює на підставі сукупності інших доказів (показань свідків, фотографій із місця поховання тощо).

влада, держава, правосуддя, закон, ДНР, ЛНР,

За темою:

  • Полтавця, який вдарив вагітну, увʼязнили на 10 років
  • Полтавця підозрюють у "зливі" інформації про переміщення військової техніки
  • Рейдерство: росіянин намагався захопити завод дитячого харчування
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.