ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

196


Полтавським олімпійцям влада обіцяє до кінця року виплатити сотні тисяч гривень

Фахівці управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації розповіли про систему заохочення полтавських спортсменів.

Фото Олега Журавльова

Усі учасники та переможці Олімпійських та Параолімпійських ігор від Полтавщини найближчим часом отримають грошові винагороди. 3 млн 850 тисяч грн на ці потреби вже виділені з обласного бюджету. Зокрема, переможці Паралімпійських ігор та призер Олімпійських ігор отримають винагороду по 500 тисяч грн на придбання житла або покращення житлових умов, інші учасники отримають по 100 тисяч грн, а їхні тренери - по 50 тисяч грн.

Спортсмени отримають кошти вже цього року, суми будуть виплачені повністю, це будуть одноразові перерахування.

"Ми вирішили добре заохотити наших олімпійців. В інших областях спортсмени отримають інші суми, багато де менші. В деяких областях взагалі нічого не виплачували", - зазначив Олександр Буцький, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

Цьогоріч уперше за 36 років Полтавщина має своїх представників серед володарів олімпійських нагород. У цьогорічних Олімпійських іграх участь брали п'ятеро спортсменів із Полтавщини, один з них, Дмитро Янчук, приніс Україні бронзову медаль.

У якості нагород веслувальники Павло Алтухов і Дмитро Янчук та триатлоніст Іван Іванов уже отримали квартири від міської адміністрації Горішніх Плавнів, а плавець Любомир Лемешко від Полтавської влади отримав 100 тисяч грн.

Як ми повідомляли раніше, полтавці завоювали 25 медалей Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро.

Крім премій учасникам Олімпіади, на Полтавщині існує система винагород за вдалі виступи спортсменів на світових та європейських чемпіонатах. Так, за перше місце на чемпіонаті світу виплачується премія в розмірі 25 тисяч грн, за аналогічне місце на чемпіонаті Європи – 20 тисяч грн. Преміюються перше, друге і третє місця, тренер отримує винагороду в розмірі 50 відсотків від суми, отриманої спортсменом.

Також в області функціонує база стипендій для провідних спортсменів. Наразі під цю програму підпадають 20 стипендіатів, на відміну від минулорічних 15, наступного року планується додати ще 10 спортсменів з числа паралімпійців.

Цьогоріч на всеукраїнських змаганнях спортсмени з Полтавської області здобули 22 медалі.

спорт, премія, винагорода, гроші, бюджет

За темою:

  • ФК "Полтава" виставив на трансфер Зеленевича та Парамонова
  • Янчук завоював "бронзу" на етапі Кубка світу у змішаній естафеті
  • Чотири голи Калініна принесли перемогу мотоболістам "Дружби" у дербі
  • Топ-5 за тиждень :