ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 21.10


Полтавські дітлахи стали частіше хворіти на вірус Коксакі

Останні кілька тижнів у Полтаві з’явилися повідомлення про часті випадки захворювання вірусом Коксакі. Це - ентеровірусна інфекція, якою заражаються переважно діти до п’яти років.

Як повідомляють у пресслужбі Полтавської облдержадміністрації, ентеровірусні інфекції, до яких належить і вірус Коксакі, виявляють в Україні щороку. «Це кишковий» вірус.

Основними джерелами захворювання є хворі та вірусоносії. У зовнішнє середовище вірус Коксакі потрапляє повітряно-крапельним шляхом і з вмістом кишківника. Спалахи захворювання частіше виникають в осінній і літній періоди.

Спорадичні випадки захворювання на хворобу Коксакі зустрічається і серед дитячого населення на території України. Вірусом Коксакі найчастіше хворіють діти більш старшого віку або немовлята. Захворювання найчастіше виникає в осінні або літні місяці. Основні механізми передачі вірусів Коксакі — фекально-оральний і контактний (з виділенням носоглотки). Висока контагіозність вірусу сприяє поширенню захворювань в місцях скупчення дітей (санаторіях, курортах, дошкільних навчальних закладах)»,  йдеться у повідомленні.

Від моменту зараження до прояву симптомів хвороби проходить від 2 до 10 днів, а інкубаційний період становить близько 7 днів. Початок хвороби гострий, супроводжується лихоманкою (температура до 39.0С - 40.0С), може ускладнюватися головним болем, блювотою. Опісля цього, через 2 дні тіло хворого вкривається пухирями, на тілі також появляється висипка, особливо на сідницях, на ступнях та кистях рук появляються невеликі червонуваті, плоскі плями або пухирі.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я міста, у Полтаві почастішали випадки захворювання вірусом Коксакі.

Дитяча інфекціоністка Антоніна Квачан зазначила:
У нас в місті є поодинокі випадки захворювання - кілька у дитячому садочку і один у школі. Але це типове захворювання для цього сезону. Нічого особливого на цей момент не відбувається в місті, це не спалах захворювання, не масове зараження. Лікують його, як звичайне вірусне захворювання»,  розповідає дитяча інфекціоністка Антоніна Квачан.

За її словами, цей вірус не дуже небезпечний. Основна неприємність - його симптоми, оскільки у дитини починається висока температура, іноді виникає ангіна, блювота, головний біль.

За словами лікаря Юрія Романенка, лікувати це захворювання непотрібно. Лише підтримувати імунітет дитини та вживати жарознижуючі препарати при температурі.

діти, коксакі

За темою:

  • На Полтавщині чоловіка засудили за розбещення дитини
  • Скринінг здоров’я новонароджених почали проводити у Полтаві
  • Полтавців закликали повідомляти про порушення у раціоні шкільного меню
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.