ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

197


Правозахисник із Полтавщини отримала державну довічну іменну стипендію

Вісім правозахисників, які зазнали переслідувань за свою діяльність, отримали довічні державні іменні стипендії відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка. Серед них наша землячка Ніна Федосіївна МИКИТИШИНА.

Ці державні довічні іменні стипендії заснував ще Президент Леонід Кучма. Відповідно до Указу від 8 червня 2001 року № 411 (411/2001) "Про заходи щодо посилення соціального захисту громадян України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність" він постановив: "Заснувати з 1 січня 2005 року 200 довічних державних іменних стипендій для громадян України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність (далі - довічні державні іменні стипендії). Довічні державні іменні стипендії виплачуються щомісячно в розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від одержуваної заробітної плати, пенсії або грошового утримання".
Довічні державні іменні стипендії призначаються громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність у колишньому СРСР та яких було ув'язнено, заслано, вислано, виключено з творчих спілок, навчальних закладів, у зв'язку з чим вони не здобули відповідної освіти, не мали можливості продовжувати наукову або іншу творчу діяльність, брати участь у громадській роботі.

відзнака, стипендія, Ніна Микитишина, правозахист

За темою:

Топ-5 за тиждень :