ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:59 31.12


Радянські ялинкові прикраси з полтавського горища

Полтавець Олександр Бондаренко надіслав до редакції фото новорічних іграшок, які випадково знайшов удома на горищі

Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко Олександр Бондаренко

 Полтавець Олександр Бондаренко надіслав до редакції фото новорічних іграшок, які випадково знайшов на горищі.

- Перебирав старі речі і випадково знайшов ялинкові прикраси у старому ящику. Частина з них розбита, частина вже немає того вигляду, який я пам'ятаю з дитинства. Але їхня історія мені відома і я хочу поділитися нею з людьми, розповідає 56-річний полтавець.

У нього збереглися деякі коробки, на яких зазначені назви підприємств, що виготовляли новорічні прикраси. Серед них «Теребовлянська фабрика» (Тернопільска область), комбінат жакардового ткацтва з міста Калінін.

Найстаріші іграшки із цієї колекції – виготовлені із фольгованого картону. Звичайно, вони вже не мають того вигляду, аби ними прикрашати новорічне дерево.

У 50-60-х роках випускалися іграшки у вигляді людей, одягнутих у національні костюми народів СРСР.

У 60-х замість традиційних червоних зірок на маківку ялинок стали чіпляти скляні піки. Часто вони бували у формі ракет, на честь польоту в космос Юрія Гагаріна.

У 60-70-ті були популярні скляні іграшки у вигляді тварин, а також овочів-фруктів.

Деякий час радянські фабрики виготовляли отакі конструкції для оздоблення новорічного дерева.

 

У часи Хрущева люди прикрашали ялинки й отакими кукурудзяними початками.

Намиста і сніжинка з костюму Снігуроньки, виготовлені на початку 80-х роках, а також традиційні скляні прикраси тих часів.

 


Серпантин із звичайного кольорового паперу. Звичайно, його вигляд зовсім не парадний.

За словами Олександра Бондаренка, деякі радянські прикраси знайшли своє місце на новорічному дереві сьогодні, радуючи його онуків. Так, добре збереглися шари з 80-х, особливістю яких є прозорість однієї половинки іграшки, крізь яку видно «дно» з іншого боку.

- Електрична радянська зірка й досі прикрашає нашу щорічну ялинку, ми придбали її незадовго до того, як розпався Радянський Союз, - розповів полтавець виданню Poltava365.com.

Анна СОЛТОВСЬКА

Совок, Радянські часи

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.