ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:37 04.01


Різдвяна кутя коштуватиме полтавцям не менше 60 гривень

Інгредієнти для приготування головної різдвяної страви - куті - обійдуться полтавцям не менше ніж у 60 гривень. Складові для узвару "потягнуть" ще на 20.

Головну складову різдвяної куті - пшеницю - можна купити за 5-7 гривень за одну склянку на базарах міста. Для класичної куті потрібно дві склянки пшениці - це приблизно 10-14 гривень.

Але кутю не обов’язково варити саме з пшениці: підійдуть рис, жито, ячмінь і навіть перлова крупа. Наприклад, досить часто в якості зерна при приготуванні цієї страви використовують рис, ціна якого у місті в середньому 18-21 грн/кг.

До куті традиційно додають родзинки, мак, горіхи і мед. Мак у Полтаві коштує на ринку 15 гривень за склянку (це близько 100 г продукту). Волоські горіхи (вже очищені) - теж 15. Родзинки мають дуже великий розмах цін: від 60 до 120 гривень за кілограм (залежно від виробника, країни виробництва, якості самих родзинок та інше). Тож за 100 гр родзинок, чого цілком достатньо для куті, необхідно витратити від 6 до 12 гривень.

У кінці приготування кутю заправляють медом - хтось розводить його водою, хтось маковим молоком, хтось вживає лише мед. Ціна залежить від сорту - гречаний, липовий, акацієвий завжди дуже різняться в ціні. В середньому ж один літр меду коштує близько ста гривень.

Також у кутю традиційно додають різні цукати та фрукти. З сушки готують узвар. Ціна на сушені фрукти зараз на ринках міста коливається. Наприклад, одну літрову банку сушених яблук можна купити за 10 гривень. Одночасно з цим, одна склянка сушених груш або абрикос коштує також 10 гривень.

Підсумувавши, отримуємо, що для літрового об’єму куті (це близько 4-6 порцій) необхідно витратити щонайменше 60 гривень.

Слід пам’ятати, що кутя - страва символічна, тому за святковим столом достатньо з’їсти одну ложку. Зернятка злаків символізують землю, її родючість і воскресіння; мед і макове молочко - це символ солодкого життя, горіхи - символ міцного здоров’я, а родзинки - особистого і сімейного благополуччя. Сама кутя з сухофруктами і медом - це родючість і продовження роду.

Наші предки вірили: що багатша "начинками" різдвяна кутя, то багатшим буде життя, родючішою земля і врожайнішим рік. Саме щоб привернути удачу і добробут до своєї оселі, в кутю додавали цукерки, мигдаль, вершки, мармелад, варення і цукати.

ціни, кутя, Різдво

За темою:

  • У новобудовах Полтави зросли ціни на нерухомість
  • На Полтавщині зростають ціни на пальне
  • Полтавські освітяни розірвали угоду на постачання хліба за завищеною вартістю
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.